Konkurs na najlepszą pracę magisterską

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportowego oraz Rozwoju Transportu Szynowego ogłosiły II edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską z dziedziny Kolei Dużych Prędkości pod patronatem Ministra Infrastruktury.

Konkurs przeprowadza się w kategorii prac magisterskich obronionych na uczelniach na obszarze całego kraju od 1 października 2010 do 30 września 2011, na co najmniej ocenę dobrą. Dopuszcza się złożenie pracy inżynierskiej oraz licencjackiej, przy czym prace te będą oceniane na zasadach prac magisterskich.

Tematyka pracy powinna dotyczyć zagadnień związanych z budową oraz eksploatacją Kolei Dużych Prędkości. Prace mogą w szczególności dotyczyć zagadnień technicznych, projektowania, budowy lub eksploatacji Kolei Dużych Prędkości, albo aspektów ekonomicznych, społecznych czy socjologicznych wprowadzania w Polsce pasażerskich połączeń kolejowych z dużymi prędkościami. Prace mogą dotyczyć związanych z Kolejami zagadnień prawnych, finansowych, marketingowych czy przewozowych.

Zgłoszenia pracy do konkursu może dokonać jej autor bądź uczelnia.

Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne:

• za zajęcie I miejsca - 15 000 zł.
  • za 3 wyróżnione prace – po 8 000 zł.

Niezależnie od przyznanych nagród pieniężnych laureaci konkursu otrzymają propozycję podjęcia odpłatnej pracy na okres 6 miesięcy w firmach sponsorujących konkurs.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące konkursu można znaleźć na www.sirts.pl.