Konkurs na prace naukowo-badawcze o rewitalizacji terenów zdegradowanych

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach zaprasza do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu "REVITARE", który ma zwrócić uwagę młodych ludzi na tereny zdegradowane w procesie industrializacji i urbanizacji, a przy tym podkreślić fakt, że powierzchnia ziemi stanowi zasób nieodnawialny, wymagający szczególnej wrażliwości i świadomości nie tylko zarządzających środowiskiem, ale i całego społeczeństwa.

Jakie są aspekty badawcze REVITARE?
Prace konkursowe mogą uwzględniać następujące aspekty odnowy terenów zdegradowanych:  przyrodniczo-krajobrazowy, technologiczno-inżynierski, projektowo-planistyczny, ekonomiczno-prawny i społeczny.

Kto może wziąć udział w REVITARE?
Studenci, absolwenci 2011-2014 i młodzi pracownicy nauki (do 35 lat), których interesuje proces rewitalizacji terenów zdegradowanych. REVITARE to konkurs dla osób, które chcą skonfrontować swoje dotychczasowe osiągnięcia z dokonaniami innych osób będących na podobnym etapie rozwoju zawodowego, a jednocześnie podnieść swoją wartość na rynku pracy.

Co daje udział w REVITARE?

• Promocję szczególnie uzdolnionych, studentów i absolwentów uczelni wyższych oraz młodych naukowców.
  • Niezależną ocenę pracy naukowo-badawczej dokonaną w ramach konkursu.
  • Możliwość zaprezentowania swojej pracy szerszemu gronu odbiorców, składającemu się ze specjalistów z dziedziny rewitalizacji terenów zdegradowanych i ochrony środowiska.
  • Nawiązanie kontaktów naukowych .
  • Publikację artykułu, po pozytywnej recenzji,  w monografii przygotowanej po konferencji.

Jakie są nagrody w REVITARE?
Laureaci konkursu otrzymują grant na udział w IX Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”, która odbędzie się w Chorzowie 6-8 października 2015 roku. Przedstawią swoje prace podczas konferencji, a za najlepiej wygłoszoną prezentację otrzymają nagrodę specjalną. Prace laureatów, po pozytywnej recenzji opublikowane zostaną w monografii.

Kiedy odbędzie się finał REVITARE?
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz prezentacja prac laureatów odbędzie się podczas IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”, która odbędzie się 6-8 października 2015 r. w Chorzowie.

Jak się zgłosić do REVITARE?
Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować artykuł na podstawie zrealizowanej przez siebie pracy naukowo-badawczej lub wdrożeniowej dotyczącej problematyki rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Do artykułu należy dołączyć prezentację multimedialną, która będzie integralną częścią pracy konkursowej. Szczegóły odnośnie wytycznych do artykułu i prezentacji znajdują się na stronie internetowej konkursu www.revitare-conf.pl/revitare. Wstępne zgłoszenie udziału online do 15 czerwca 2015 r. Nadesłanie prac konkursowych do 30 czerwca 2015 r.

Regulamin REVITARE oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej.