Konkurs na zagospodarowanie zabytkowych przestrzeni

Zapraszamy studentów oraz absolwentów (do 2 lat po ukończeniu studiów) do rejestracji w odsłonie drugiej edycji konkursu na koncepcję zagospodarowania zabytkowych przestrzeni

Fortyfikacje zwłaszcza Gdańska stanowią dziedzictwo kulturowe Europy.

Fortyfikacje Gdańska i Pomorza - Kultura Autentyczności to projekt stworzony z myślą studentach i absolwentach krajowych i zagranicznych uczelni wyższych, którzy pragną wykorzystywać w praktyce wiedzę akademicką oraz rozwijać umiejętności miękkie związane ze współdziałaniem.

Celem konkursu jest ożywienie zachowanych fortyfikacji Gdańska i Pomorza, adaptacja ich do współczesnych potrzeb oraz promowanie współpracy międzykulturowej, interdyscyplinarnych zespołów projektowych, unikatowych zasobów środowiska integralnie związanych z zabytkowymi przestrzeniami.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie zmaterializowanych pomysłów (szkic, prezentacja, makieta) umożliwiających praktyczne wykorzystanie zabytkowych przestrzeni przez mieszkańców oraz turystów.

Bardzo ważnym elementem jest interdyscyplinarny charakter prac, poszanowanie przez autorów autentyzmu zachowanych fortyfikacji.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 16 września 2011 r.

Więcej informacji o konkursie na stronie.