Konkurs o Nagrodę ABB 2020/2021

ABB co roku organizuje konkurs dla studentów, dzięki którym młodzi i zdolni inżynierowie oraz naukowcy mają możliwość zaprezentowania własnej wiedzy, pomysłów czy innowacyjnych rozwiązań.

CO? – Konkurs o Nagrodę ABB 2020/2021
APLIKACJA DO: 31 grudnia 2020 r.

Głównym celem Konkursu jest promowanie i wspieranie utalentowanych osób, pasjonujących się zaawansowanymi technologiami.

Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie napisane w języku polskim lub angielskim z następujących dziedzin:

• Automatyka i diagnostyka przemysłowa
  • Diagnostyka predykcyjna urządzeń i systemów przemysłowych
  • Energoelektronika i systemy sterowania w układach napędowych
  • Inżynieria i zarządzanie procesami wytwarzania
  • Zaawansowane technologie i systemy inżynierskie
  • Technologie i systemy informatyczne
  • Technologie wykorzystujące uczenie maszynowe i systemy sztucznej inteligencji
  • Analityka i analiza danych w zastosowaniach przemysłowych
  • Nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych
  • Technologie i systemy autonomiczne
  • Infotronika, elektronika oraz zaawansowane technologie czujnikowe
  • Obliczenia rozproszone (cloud computing)

Nagroda Główna - 30 000 PLN

2 Wyróżnienia po 15 000 PLN

Organizatorem konkursu jest Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB. Jest to jedno z siedmiu centrów badawczych ABB działających na świecie. Centrum uruchomione w roku 1997 jest jedynym ośrodkiem badawczym Grupy ABB w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od początku swojej działalności jednostka badawcza zajmuje się opracowywaniem i rozwijaniem najnowszych technologii dla przemysłu energetycznego i automatyki na potrzeby Grupy ABB.

Regulamin Konkursu, informacja o zgłoszeniach oraz Laureatach poprzednich edycji znajdują się na stronie.