Konkurs o nagrodę Prezesa NBP

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnych edycjach Konkursów o Nagrodę Prezesa NBP na najlepszą pracę z zakresu nauk ekonomicznych: magisterską oraz doktorską i habilitacyjną.

Prace można zgłaszać do 30 września 2012 r.
Celem Konkursów jest zwiększenie zainteresowania studentów, absolwentów uczelni i szerokiego środowiska akademickiego tematyką makroekonomii i finansów, w szczególności dotyczącą polityki pieniężnej i rynków finansowych, oraz stymulowanie rozwoju polskiej myśli ekonomicznej.

Warunki udziału
Do udziału w Konkursie na najlepszą pracę magisterską zachęcamy autorów prac obronionych na uczelniach na terenie Polski w terminie między 1 stycznia 2011 r. a 31 grudnia 2011 r.

W przypadku Konkursu na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną uczestniczyć mogą autorzy prac, na podstawie których nadano stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego na terenie Polski w terminie między 1 stycznia 2010 r. a 31 grudnia 2011 r.

Zgłoszenia prac na oba Konkursy mogą dokonywać ich autorzy oraz uczelnie (promotorzy/ recenzenci) za zgodą autora.

Nagrody i wyróżnienia
Autorom najlepszych prac magisterskich Prezes Narodowego Banku Polskiego przyzna:
• Nagrodę Prezesa NBP w wysokości 10 000 zł,
• drugą nagrodę w wysokości 7 000 zł,
• trzecią nagrodę w wysokości 5 000 zł,
• dwa wyróżnienia po 3 000 zł.

Autorom najlepszych prac doktorskich i habilitacyjnych Prezes NBP przyzna nagrody główne i wyróżnienia:
• praca doktorska:
o Nagroda Prezesa NBP w wysokości 25 000 zł,
o trzy wyróżnienia w wysokości po 10 000 zł,
• praca habilitacyjna:
o Nagroda Prezesa NBP w wysokości 50 000 zł,
o trzy wyróżnienia w wysokości po 20 000 zł.
W obu Konkursach prace można nadsyłać do 30 września 2012 r. na adres:
Narodowy Bank Polski
Departament Edukacji i Wydawnictw
ul. Świętokrzyska 11/21
z dopiskiem
Konkurs na pracę magisterską
Konkurs na pracę doktorską/ habilitacyjną

O przyjęciu pracy do konkursu decyduje data stempla pocztowego.

Wskazówki techniczne
Pracę wystarczy wydrukować dwustronnie (w kolorze ew. te strony, na których znajdują się wykresy itp.) i zszyć. Nie ma potrzeby oprawiania ani bindowania pracy.
Dla ułatwienia zakodowania pracy na CD prosimy nagrać plik w formacie .doc lub .rtf. Jeśli to możliwe, praca powinna być zapisana w jednym pliku. Jeśli natomiast pliki podzielone są na poszczególne rozdziały pracy, to prosimy je zapisać w jednym katalogu.
Opisy plików i katalogów powinny zawierać: imię/ inicjał i nazwisko oraz dopisek praca mgr. Płyta CD powinna być podpisana w następującym sposób: imię, nazwisko, praca magisterska i ew. tytuł.

Wyniki
Ogłoszenie wyników Konkursów i uroczystość wręczenia nagród planowane są na grudzień 2012 r.

Regulaminy i formularze zgłoszeniowe
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach:
www.nbp.pl/magisterska
www.nbp.pl/doktorska-habilitacyjna