Konkurs „Wygraj Staż w Brukseli”

Chcesz zobaczyć, jak w praktyce funkcjonuje Parlament Europejski? Pragniesz wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych Komisji Europejskiej oraz sesjach plenarnych? Już dziś aplikuj do konkursu „Wygraj Staż w Brukseli” i przez miesiąc pracuj przy realizacji projektów związanych z działaniami biura poselskiego.

CO? – konkurs „Wygraj Staż w Brukseli”
APLIKACJA DO: 15 lutego 2016 r.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów uczelni wyższych z terenu województwa śląskiego do poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko rozumianej problematyki integracji europejskiej – w tym jej przyszłości oraz istniejących dla niej szans i zagrożeń – oraz zachęcenie studentów do zdobywania doświadczenia zawodowego w instytucjach Unii Europejskiej.

Nagrodą dla autorów najlepszych prac konkursowych jest możliwość odbycia miesięcznego płatnego stażu w Biurze Poselskim Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli na podstawie umowy o staż za wynagrodzeniem.

Podczas miesięcznego stażu, studenci będą mieli szansę wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych komisji, grup politycznych oraz sesjach plenarnych. Ponadto, zapoznają się z organizacją i zadaniami Instytucji Europejskich: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie będą mieli także okazję, aby sprawdzić swoją znajomość języka obcego, nie tylko podczas tłumaczenia tekstów, czy sporządzania notatek, ale także poprzez współpracę przy projektach związanych z bieżącymi działaniami biura poselskiego.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie Konkursu.

Konkurs skierowany jest do studentów z województwa śląskiego biegle posługujących się przynajmniej jednym z języków urzędowych UE (angielski/francuski).

Organizatorem Konkursu jest Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Jadwigi Wiśniewskiej.

Osoba aplikująca na staż jest zobowiązana przygotować esej nt. Przyszłość Unii Europejskiej. Szanse i zagrożenia.”

Do pracy konkursowej należy dołączyć CV wraz z listem motywacyjnym, w którym znajdować się będzie krótka odpowiedź na pytanie: Dlaczego właśnie Ty powinieneś odbyć staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli?

Pracę konkursową w formie elektronicznej wraz z CV i listem motywacyjnym należy do 15 lutego 2017 r. przesłać na adres: jadwiga.wisniewska.ep@gmail.com.