L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Jesteś badaczką? Chcesz zaprezentować prowadzone przez siebie badania oraz przedstawić plany ich rozwoju? A jednocześnie walczyć o nagrody finansowe do kontynuacji badań? Weź udział w 24. edycji Programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.

CO? - Program stypendialny L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
APLIKACJA: od 8 marca do 5 maja 2024 roku

O PROGRAMIE
Celem programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki prowadzonego od 2001 roku jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego.

Badaczki mogą zgłaszać swój dorobek naukowy w takich obszarach, jak nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, nauki rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne m.in.: medycyna, biologia, fizyka, chemia i biotechnologia. Przy ocenianiu aplikacji kandydatek, Jury będzie brało pod uwagę przede wszystkim dotychczasowe osiągnięcia naukowe, uzyskane granty badawcze, publikowanie wyników badań w renomowanych czasopismach międzynarodowych, możliwość praktycznego wykorzystania wyników badań oraz opis planów naukowych.

Jury, złożone z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, pod przewodnictwem prof. dr hab. Ewy Łojkowskiej, spośród najlepszych kandydatek wyróżni 6 stypendystek, przyznając:

• 3 stypendia habilitacyjne po 40 000 zł,
  • 2 stypendia doktoranckie po 35 000 zł,
  • 1 stypendium magisterskie w wysokości 25 000 zł.

Dodatkowo, każda ze stypendystek otrzyma nagrodę od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w postaci refundacji udziału w zagranicznej konferencji naukowej (na terenie Europy), do kwoty 15 000 zł.

Partnerami programu są Polski Komitet ds. UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk.

Program jest skierowany do kobiet zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie prac badawczych, które aktywnie działają w zakresie szeroko pojętych nauk o życiu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 maja br. poprzez formularz na stronie.