Mediacje i negocjacje - szkolenie dla studentów

Ośrodek Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica” zaprasza studentów na szkolenie z zakresu mediacji i negocjacji, które odbędzie się 19 marca br. na Wydziale Prawa i Administracji (Katowice ul. Bankowa 11b).

Celem szkolenia jest zapoznanie studentów z procedurą mediacji i negocjacji, ze szczególnym uwzględnieniem technik mediacyjnych i negocjacyjnych.

PROGRAM SZKOLENIA:
I . Wiadomości ogólne:

– mediacje a negocjacje – różnice i podobieństwa
– korzyści płynące z mediacji i negocjacji (ugodowe zakończenie sporów, poufność mediacji, koszty i czas trwania mediacji)
– kryteria wyboru odpowiedniego rodzaju komunikacji
– podstawowe źródła konfliktów
– techniki mediacji i negocjacji (określenie istoty sporu, wyznaczanie pola wzajemnych ustępstw, wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie rozwiązania sporu)

II. Mediacje:

– istota mediacji w sprawacg gospodarczych ( mediacja a postępowanie sądowe, mediacja a sąd polubowny, rola mediatora, klauzula mediacyjna – dobrowolność mediacji)
– podstawowe cele i zastosowanie
– wzorce i schematy działań w mediacji
– zasady komunikacji ze stronami
– techniki mediacyjne

III. Negocjacje:

– ważne obszary negocjacji
– analiza stylów negocjacji
– techniki prezentowania stanowisk i przekonywania do swoich propozycji
– sztuka kompromisu i owocnej dyskusji

IV. Ćwiczenia i symulacje:

– techniki otwierania i zamykania spotkań
– skrótowa prezentacja mediacji i negocjacji
– dyskusja uczestników
– analiza studiów przypadku
– symulacja posiedzenia mediacyjnego

ZGŁOSZENIA:
należy przesłać na adres Ośrodka Mediacji, e-mail: szkolenia@mediatorzy.com.pl bądź faksem na nr (32) 359 11 41 lub 510 042 156 w terminie do 5 marca 2015 r. Ilość miejsc ograniczona (20 osób), decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji na stronie: http://fimediacje.pl/event/mediacje-i-negocjacje-szkolenie-dla-studentow/ .