Międzynar. Akademia o Prawach Człowieka i Aktywności Obywatel.

Chcesz dołączyć do unikalnej, globalnej sieci młodych aktywistów i liderów działających na rzecz praw człowieka? Chcesz spotkać innych młodych ludzi z Europy i USA pozytywnie zakręconych w tym tematach i zdobyć nowe umiejętności? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Humanity in Action Polska zaprasza do aplikowania do Humanity in Action Fellowship Program 2014 – Międzynarodowej Akademii o Prawach Człowieka i Aktywności Obywatelskiej, która odbywa się w dniach 31 maja – 24 czerwca 2014 r. w Warszawie oraz Berlinie.

Udział w programie jest bezpłatny.

Humanity in Action Fellowship Program – Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej - odbędzie się w dniach 31 maja - 24 czerwca 2014 r. w pięciu europejskich miastach jednocześnie: w Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Paryżu i Warszawie. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy programów (ok. 125 osób) spotkają się na Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action w dniach 25 czerwca - 29 czerwca 2014 r. w jednym z europejskich miast.

Miesięczny program to unikalny czas wypełniony wykładami, warsztatami i dyskusjami z inspirującymi naukowcami, dziennikarzami, aktywistami, artystami. Program obejmuje także dedykowane wizyty w państwowych i międzynarodowych instytucjach, organizacjach pozarządowych, muzeach i miejscach pamięci. W zajęciach uczestniczyć będą młodzi aktywiści/profesjonaliści z m.in. Ukrainy, Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a w Programie niemieckim również z Bośni i Hercegowiny.

Zajęcia dotyczyć będą szeroko rozumianych praw człowieka, w szczególności stosunków między większością a mniejszościami i problemem mowy nienawiści on-line i off-line. Podczas programu uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności prowadzenia multimedialnych kampanii społecznych online i zostaną zapoznani z najnowszymi trendami w tej dziedzinie.

Dla kogo?

• polskich studentów na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych, doktoranckich;
  • absolwentów polskich uczelni, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2012 roku;
  • konieczna dobra znajomość j. angielskiego (językiem roboczym programu jest j. angielski);
  • studenci wszystkich kierunków studiów są mile widziani.

Uwaga! Limit wieku: 28 lat.

Kiedy?

Humanity in Action Fellowship odbywa się w dniach 31 maja - 29 czerwca 2014 roku w Warszawie oraz Berlinie (uczestnicy z Polski mogą wziąć udział albo w programie warszawskim albo berlińskim).

Jak?
Rekrutacja jest wieloetapowa i pierwszym krokiem jest przesłanie aplikacji poprzez formularz na stronie internetowej.

Termin nadsyłania zgłoszeń (dodatkowy nabór dla osób z Polski): 23 marca 2014 godz. 23:59 (CET)

Co dalej po Akademii?

Każdy z uczestników będzie miał możliwość rozwinąć swoje umiejętności oraz zdobyć nowe doświadczenia liderskie dzięki wdrożeniu swojego projektu społecznego (tzw. action project) w rok od ukończenia Akademii. Absolwenci Akademii Humanity in Action mogą także brać udział w prestiżowych programach praktyk, organizowanych np. w Parlamencie Europejskim i w Kongresie Stanów Zjednoczonych, a także korzystać z członkostwa z międzynarodowej sieci Humanity in Action poprzez tzw. Senior Fellows Network.

Koszty?
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak to będzie?

Zapoznaj się z opisem Programu w 2013 roku, blogiem uczestników edycji z 2013 roku: a także innymi informacjami, które są dostępne tutaj.
Polecamy także krótki filmik z poprzedniej edycji: http://www.youtube.com/watch?v=Ze_U8fpxoXU

Więcej informacji?
e - mail: poland@humanityinaction.org

Dołącz do nas na facebooku i śledź najnowsze informacje nt. aplikowania do Humanity in Action Fellowship Program 2014 oraz innych możliwościach.

Aplikuj już dziś!