Międzynarodowy Kongres Silesia Innovatica – Dni Górnicze

10 czerwca 2014 r. w Siemianowicach Śląskich w "Parku Tradycji" rozpocznie się trzydniowy  Międzynarodowy Kongres Silesia Innovatica – Dni Górnicze. To wydarzenie cykliczne poświęcone jest innowacjom dokonującym się w branży górniczej. Kongres zainicjuje wymianę doświadczeń pomiędzy praktykami, przedstawicielami świata nauki i studentami wiążącymi swoją przyszłość z górnictwem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezesi i dyrektorzy kopalń, inżynierowie i wybitni specjaliści z zakresu nowoczesnych rozwiązań dla górnictwa, prawa, ekonomii i finansów, przedstawiciele zarządów spółek związanych z branżą górniczą, profesorowie reprezentujący wiodące uczelnie, politycy, przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych.

Silesia Innovatica stanowić będzie doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i konfrontacji poglądów przedstawicieli różnych środowisk: producentów nowoczesnych maszyn i rozwiązań dla kopalń i branży górniczej, producentów węgla, naukowców, osób świadczących usługi prawne i finansowe dla górnictwa. Kongres zainicjuje również wymianę doświadczeń pomiędzy praktykami, przedstawicielami świata nauki i studentami wiążącymi swoją przyszłość z górnictwem.

Podczas Kongresu swoją ofertę zaprezentuje także Biuro Karier oraz Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego.

Wystąpienia, referaty i debaty II Międzynarodowego Kongresu Silesia Innovatica koncentrować się będą wokół sześciu głównych tematów przewodnich:

1. "Innowacyjna Kopalnia"
  2. Górnicze zagrożenia naturalne (wentylacja, klimatyzacja, odmetanowanie).
  3. Techniki i technologie dla potrzeb drążenia i utrzymania podziemnych wyrobisk górniczych.
  4. Transport dołowy ludzi i materiałów w zakładach górniczych.
  5. Branża węglowa dla polskiej energetyki.
  6. Debata ekonomiczno-finansowa.

Podczas kongresu organizatorzy nagrodzą innowacyjne firmy oferujące nowoczesne rozwiązania dla górnictwa oraz uhonorują osoby zasłużone dla promocji przedsiębiorczości. Specjalistycznym prezentacjom i wystąpieniom prowadzonym przez ekspertów towarzyszyć będą dodatkowe, atrakcyjne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe oraz sportowe.

Kongres odbędzie się pod honorowym patronatem ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Szczegółowe informacje związane z uczestnictwem i współpracą znajdują się na stronie internetowej.