Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rekrutuje!

Pokaż w kalendarzu: 
0

Szukasz nowych możliwość? Dlaczego nie spróbować swoich sił w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii? Praktyki, staże, wolontariat czekają na Ciebie!




 


CO? – praktyki, staże, wolontariat w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii


O WYDARZENIU
Praktyki, staże i wolontariat realizowane są w Ministerstwie przez cały rok, w zależności od zapotrzebowania komórek organizacyjnych.

Głównym celem praktyk, stażu lub wolontariatu jest wsparcie danej komórki organizacyjnej Ministerstwa w realizacji zadań określonych w umowie, bez nawiązania stosunku pracy, przy jednoczesnym umożliwieniu osobom współpracującym z Ministerstwem nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych w interesujących dziedzinach. Organizator oferuje możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz sposobność do przyjrzenia się od środka pracy dużego urzędu.

Pracownik wyznaczony na opiekuna praktykanta, stażysty lub wolontariusza deleguje mu zadania, ocenia ich wykonanie oraz doradza.

  • Praktyki studenckie

Praktyki studenckie są bezpłatne i organizowane dla studentów wszystkich lat studiów, zarówno w ramach praktyki obowiązkowej jak i te z inicjatywy studenta (nieobowiązkowe). Na praktyki w pierwszej kolejności przyjmowani są studenci, dla których odbycie praktyki jest obowiązkiem przewidzianym w programie studiów (na podstawie skierowania przez uczelnię).

Terminy praktyki dostosowywane są do możliwości obu stron a harmonogram i godziny pracy ustalane są pomiędzy opiekunem a praktykantem.

Warunkiem niezbędnym do przystąpienia do praktyki jest posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki studenckiej (ubezpieczenie przez uczelnię lub ubezpieczenie indywidualne).

Pomiędzy studentem, Ministerstwem a uczelnią zawierane jest porozumienie, określające prawa i obowiązki stron oraz czas trwania współpracy. Jeśli porozumienie z uczelnią nie jest wymagane, zawiera się umowę tylko pomiędzy studentem a Ministerstwem.  

Obowiązkiem studenta odbywającego praktykę jest włączenie się w realizację bieżących zadań danej komórki organizacyjnej. W trakcie praktyki student ma możliwość korzystania z materiałów i opracowań przydatnych w przygotowywanej przez niego pracy magisterskiej/ licencjackiej, będących w dyspozycji komórki.

Biuro Dyrektora Generalnego wydaje studentowi zaświadczenie o odbyciu praktyki na podstawie przedstawionej przez studenta listy obecności, poświadczonej przez jego opiekuna lub dyrektora komórki organizacyjnej, w której odbywała się praktyka. Opinię na temat pracy może wydać praktykantowi jego opiekun.

Aktualne zapotrzebowanie:

  1. Wydział Zakupów i Budżetu
  2. Zespół Archiwum Zakładowego
  3. Wydział Obsługi Spotkań
  4. Wydział Inwestycji i Remontów
  5. Wydział Zamówień Publicznych
  6. Wydział Analiz Makroekonomicznych i Prognoz
  7. Wydział Analiz Strukturalnych
  8. Wydział Agendy Rozwojowej 2030
  9. Wydział Finansowo-Księgowy
  10. Wydział Elektronizacji Usług dla Przedsiębiorców
  11. Wydział Krajów Pozaeuropejskich
  12. Wydział Polityki Innowacyjności
  13. Wydział Obsługi Prawnej i Procesowej
  14. Wydział Postępowań Administracyjnych
  15. Wydział Ochrony Danych Osobowych i Bezpieczeństwa Informacji

Zgłoszenie można przesyłać również w przypadku braku aktualnych ogłoszeń na stronie.

  • Wolontariat

Oferta wolontariatu skierowana jest do osób, które chcą zdobyć doświadczenie w Ministerstwie. Warunkiem niezbędnym jest ukończenie 18. roku życia oraz posiadanie min. średniego wykształcenia.

Wolontariat organizowany jest na okres minimum 31 dni. Harmonogram i godziny pracy ustalane są pomiędzy opiekunem a wolontariuszem. Następnie, pomiędzy Ministerstwem a wolontariuszem, zawierane jest porozumienie.

  • Staż

Staże organizowane w Ministerstwie realizowane są w ramach projektów finansowanych m.in. przez:

  • urzędy pracy, dla osób bezrobotnych posiadających status absolwenta
  • fundacje i inne instytucje wspierające m.in. osoby niepełnosprawne
  • uczelnie

Staż jest realizowany zgodnie z treścią zawartej umowy, regulującej prawa i obowiązki instytucji organizującej, Ministerstwa i stażysty. W przypadku stażu umowa podpisywana jest pomiędzy Ministerstwem a instytucją organizującą, która wyraziła zgodę na sfinansowanie stażu dla osoby nim zainteresowanej.


O ORGANIZATORZE
Prace Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) koncentrują się na zmianach otoczenia prawnego prowadzenia biznesu w Polsce. 


SPOSÓB APLIKACJI

  • Praktyki studenckie

Przed rozpoczęciem praktyk należy dopełnić następujących formalności:

  • dostarczyć skierowanie na praktyki wystawione przez uczelnię (w przypadku praktyki obowiązkowej),
  • dostarczyć do Ministerstwa porozumienie dotyczące organizacji praktyki studenckiej, podpisane przez uczelnię i praktykanta (w przypadku praktyki obowiązkowej),
  • podpisać umowę z Ministerstwem (jeśli porozumienie z uczelnią nie jest wymagane),
  • dostarczyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta (jeśli porozumienie z uczelnią nie jest wymagane),
  • przedstawić dowód ubezpieczenia NNW obejmującego okres trwania praktyki.

Dokumenty rekrutacyjne (CV wraz ze wskazaniem konkretnej komórki organizacyjnej Ministerstwa oraz oświadczenie_klauzula informacyjna) należy przesyłać do 30 kwietnia 2019 r. na adres: praktykimpit@mpit.gov.pl.

  • Wolontariat

Aby zgłosić się na wolontariat do Ministerstwa należy:

  • Sprawdzić na stronie Ministerstwa czym zajmują się poszczególne Biura / Departamenty.
  • Zapoznać się z aktualnymi ogłoszeniami o organizowanym w Ministerstwie wolontariacie (zgłoszenie można przesyłać również w przypadku braku aktualnych ogłoszeń na stronie).
  • Przygotować CV  - wolontariat ze wskazaniem konkretnej komórki organizacyjnej Ministerstwa i wysłać na adres: praktykimpit@mpit.gov.pl.
  • Czekać na informację zwrotną o zakwalifikowaniu.

Przed rozpoczęciem wolontariatu zostanie zawarte porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu tel. (22) 262 95 90 lub (22) 262 99 49 oraz adresem mailowym praktykimpit@mpit.gov.pl.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego