Młodzieżowy Animator Kultury

Pokaż w kalendarzu: 
0

Lubisz pracę z młodzieżą? Chcesz działać na rzecz środowiska lokalnego? Zostań Młodzieżowym Animatorem Kultury!





 


CO? – Młodzieżowy Animator Kultury w ramach projektu
„Niemieckie Kluby Młodzieżowe”

APLIKACJA DO: 19 marca 2021 r.


O PROGRAMIE
W ramach projektu „Niemieckie Kluby Młodzieżowe” utworzone zostaną punkty młodzieżowe, w których realizowany będzie program językowo-kulturalny dla młodzieży z mniejszości niemieckiej (14-19 lat).

Pieczę nad miejscem sprawować będą opiekunowie Klubu, tzw. młodzieżowi animatorzy kultury, którzy będą zajmować się częścią organizacyjną Klubu. Kluby będą zlokalizowane w siedzibach poszczególnych kół DFK (mniejszości niemieckiej) lub udostępnionych na ten cel pomieszczeniach instytucji kultury i edukacji. O miejscowości, w której klub będzie działał, decyduje młodzieżowy animator kultury. Rocznie powinno odbyć się 12 trzygodzinnych spotkań, za każde spotkanie animator kultury otrzymuje wynagrodzenie.

Realizowany program będzie bazował na zainteresowaniach uczestników klubów. Spotkania w ramach projektu będą aktywną i atrakcyjną formą spędzania czasu, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Przykładowe tematy: muzyka, ekologia, gotowanie, filmy, media społecznościowe, historia, teatr, diy, ale także aktywność sportowa, np. taniec, sport.

Każdy klub będzie wyposażony w konieczne materiały, takie jak biurowe, szkoleniowe, promocyjne, a także konieczne do realizacji zajęć np. gry edukacyjne, chusta animacyjna. Klub może również otrzymać mini grant na realizację własnego pomysłu.

Dla młodzieżowych animatorów kultury organizator przewiduje szkolenie. Pierwsze spotkanie zapoznające odbędzie się 20 marca 2021 r. w godzinach 10.00 do 16.00, natomiast drugie spotkanie weekendowe będzie miało miejsce w dniach 23-25 kwietnia 2021 r.


DLA KOGO?
Do projektu zaproszone są osoby w wieku od 18-26 lat, zainteresowane działalnością na rzecz środowiska lokalnego, pracą młodzieżową, podniesieniem swoich kwalifikacji.


O ORGANIZATORZE
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej jest pierwszą i jedyną w swoim rodzaju ponadpartyjną inicjatywą polskich i niemieckich instytucji i organizacji, które połączyły swoje doświadczenia i umiejętności, swoje zasoby finansowe i ludzkie w jednym związku stowarzyszeń zgodnie z zasadą „siła we wspólnocie, razem jesteśmy w stanie zdziałać więcej”. 


SPOSÓB APLIKACJI
Aplikacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy. Nabór trwa do 19 marca 2021 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego