Młodzieżowy Delegat RP do NATO

Pokaż w kalendarzu: 
0

Interesujesz się tematyką obronności, udziałem Polski w NATO  i misjach militarnych? Aplikuj do Programu Delegackiego Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego.




 


CO? - Młodzieżowy Delegat RP do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego
APLIKACJA DO: 5 września 2020 r.


O INICJATYWIE
Konkurs, mający na celu wyłonienie osoby Delegata, składa się z trzech etapów.

  1. Pierwszy etap polegać będzie na przeanalizowaniu przez organizatorów zgłoszeń uczestników i wyborze na ich podstawie najbardziej interesujących kandydatów.
  2. Drugi etap polegać będzie na przygotowaniu przez kandydatów konspektu projektu związanego z podanym przez organizatorów tematem, który kandydat zobowiązuje się wykonać w trakcie swojej potencjalnej kadencji jako Delegat.
  3. 3 osoby wybrane spośród uczestników etapu projektowego zostaną zaproszone na rozmowę z przedstawicielami Forum Młodych Dyplomatów oraz głównych organizacji partnerskich. Komisja złożona z przedstawicieli tych instytucji wybierze w tej drodze osobę, która przez rok będzie pełniła rolę Młodzieżowego Delegata.

Zadaniami Młodzieżowego Delegata do NATO są:

  • promocja Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego oraz osiągnięć Polski w ramach NATO,
  • uczestnictwo w konferencjach, forach i innych wydarzeniach dotyczących obronności i bezpieczeństwa,
  • uczestnictwo w posiedzeniach sejmowej i senackiej Komisji Obrony Narodowej,
  • podejmowanie działań na rzecz zwiększenia świadomości młodzieży w dziedzinie bezpieczeństwa,
  • wspieranie inicjatyw angażujących młodych obywateli w debaty dotyczące działalności NATO,
  • edukowanie w zakresie bezpieczeństwa militarnego, energetycznego, gospodarczego i identyfikacyjnego,
  • pomoc w realizacji podstawowych celów Polski w NATO na poziomie młodzieżowym,
  • współpraca ze Stałym Przedstawicielstwem Rzeczypospolitej Polskiej przy NATO,
  • promocja akademii, uroczystości oraz olimpiad i innych konkursów szerzących wiedzę o NATO.

Przewidywany koszt programu w pierwszym roku funkcjonowania zamknie się w kwocie ok. 8 tysięcy złotych. Fundusze na inicjatywę organizator chce pozyskać od instytucji państwowych, z programów grantowych NATO i innych organizacji międzynarodowych, a także od sponsorujących organizacji społecznych z kraju. Niezależnie od tych źródeł finansowania, program zobowiązuje osobę pełniącą rolę Delegata w danej edycji do samodzielnego poszukiwania środków, przykładowo za pomocą platform fundraisingowych.

Forum Młodych Dyplomatów będzie również starać się ograniczyć koszty związane z uczestnictwem Delegata w najważniejszych wydarzeniach tematycznych poprzez zarezerwowanie przez ich organizatorów bezpłatnego miejsca dla takiej osoby ze względu na społecznie użyteczny charakter jej działalności.

Program Młodzieżowego Delegata do NATO pozwoli Organizacji oraz polskim władzom łatwiej i szerzej promować swoją działalność w dziedzinach o znaczeniu strategicznym wśród młodych obywateli, zaangażować ich w ramach różnych inicjatyw w debatę publiczną nad kierunkiem rozwoju Paktu, wzmocnić w młodzieży poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo publiczne, a także zainteresować otwartych, inteligentnych i rozwijających nowe koncepcje młodych ludzi służbą w ramach cywilnej i wojskowej administracji obronnościowej.


O ORGANIZATORZE
Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.


DLA KOGO?
Program Młodzieżowego Delegata do NATO jest skierowany do obywateli Rzeczypospolitej Polskiej w wieku od 18 do 25 lat, zainteresowanych historią Paktu Północnoatlantyckiego i integracji sojuszniczej, rozwojem technologii i strategii militarnych, udziałem Polski w misjach stabilizacyjnych Organizacji oraz promocją edukacji z zakresu bezpieczeństwa, obronności, geopolityki i praw człowieka.


SPOSÓB APLIKACJI
Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajdują się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego