Możliwości rozwoju w Ministerstwie Środowiska

Zobacz jakie możliwości stawia przed Tobą Ministerstwo Środowiska w Warszawie. Wolontariat, praktyki i staże – to przygotowano dla Ciebie!

CO? – wolontariat, praktyki i staże w Ministerstwie Środowiska

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem w Ministerstwie Środowiska może zostać osoba pełnoletnia, która posiada co najmniej wykształcenie średnie i chce pracować na rzecz ministerstwa ochotniczo i bez wynagrodzenia.

Korzyści z udziału w wolontariacie:

• cenne doświadczenie zawodowe w administracji publicznej,
  • rozwój własnych zainteresowań zawodowych,
  • poznanie zasad funkcjonowania państwa i prestiżowej organizacji, jaką jest Ministerstwo Środowiska,
  • praca w zespole wysokiej klasy specjalistów,
  • nabycie umiejętności miękkich, w tym umiejętności skutecznej komunikacji, pracy w grupie, umiejętności analitycznych, tworzenia i redagowania pism i wielu innych.

Więcej informacji o wolontariacie znajduje się na stronie.

• Praktyki

Pierwsze doświadczenie zawodowe jest inwestycją na przyszłość. Praktyka jest dostosowana do indywidualnych zainteresowań studentów.

Kto jest poszukiwany?

Studenci kierunków: przyrodniczych, leśniczych, technicznych, ścisłych, humanistycznych i społecznych.

Co może zaoferować studentowi Ministerstwo Środowiska?

• praktykę w nowoczesnej i profesjonalnej instytucji publicznej darzonej zaufaniem społecznym,
  • wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej na studiach,
  • pracę w zespole ekspertów z dziedziny ochrony środowiska, geologii, leśnictwa, obsługi prawnej i finansowej oraz zarządzania zasobami ludzkimi,
  • możliwość samodzielnej pracy przy wsparciu opiekuna praktyki,
  • rozwój umiejętności współpracy, skutecznej komunikacji, umiejętności analitycznych,
  • zapoznanie się z pracą w administracji publicznej,
  • niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak zarządza się środowiskiem.

Po zakończonych praktykach uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające czas trwania praktyki oraz zakres i ocenę wykonywanych zadań w Ministerstwie Środowiska.

Praktyki w Ministerstwie Środowiska są bezpłatne.

Więcej informacji o praktykach na stronie.

• Staże absolwenckie

Staże to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego oraz praca w prestiżowej instytucji sektora środowiska.

Przyjęcie na staż uzależnione jest od możliwości organizacyjnych i technicznych poszczególnych departamentów i biur w danym terminie.

Więcej informacji o stażach na stronie.

Ministerstwo Środowiska jest instytucją racjonalnie zarządzającą zasobami naturalnymi, dbającą o edukację ekologiczną społeczeństwa oraz współpracującą w zakresie ochrony środowiska.

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)