Nabór do projektu "Kadra Kultury na Poziomie"

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym "Kadra Kultury na Poziomie", skierowanym do wszystkich zainteresowanych edukacją kulturalną w obszarze przemysłowego dziedzictwa regionu.

Interesujesz się historią regionu i jego przemysłową spuścizną? Pasjonują Cię surowe, industrialne przestrzenie? Bez trudu odnajdujesz się w kopalnianych podziemiach?

Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą Górnego Śląska i kultury przemysłowej, zabytków stanowiących serce Zabrza? Zdobyć umiejętności, które pomogą Ci stać się profesjonalnym przewodnikiem i skutecznie zarażać swoją pasją zwiedzających?

Chciałbyś wiedzieć, jak przygotować i przeprowadzić lekcje tematyczne, by przyciągnąć i utrzymać uwagę zwiedzających oraz pogłębić i urozmaicić ich spotkanie z dziedzictwem przemysłowym?

Jesteś osobą otwartą, komunikatywną, lubiącą kontakt i pracę z ludźmi?

Jeśli tak, to projekt "Kadra Kultury Na Poziomie" jest właśnie dla Ciebie!

Weź udział w rekrutacji wysyłając swoje CV drogą mailową na adres:  kadrakultury@muzeumgornictwa.pl, podkreśl w nim swoje doświadczenie w obszarach powiązanych z zakresem projektu (Twoim atutem będzie doświadczenie zawodowe w zakresie oprowadzania po zabytkach techniki i obiektach poprzemysłowych, prowadzenie zajęć edukacyjnych związanych z tematem, posiadanie kierunkowego wykształcenia (np. studia kierunkowe lub pedagogiczne, wcześniejsze kursy np. przewodnickie PTTK) oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami defaworyzowanymi).

Przed zgłoszeniem się koniecznie zapoznaj się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, dostępnym na stronie internetowej Muzeum Górnictwa Węglowego w  Zabrzu: http://www.muzeumgornictwa.pl/

Uwaga: preferencyjnie zostaną potraktowane osoby 50+!

Zgłoszenia można nadsyłać do 14 sierpnia 2013 r. Wybrane osoby zostaną zaproszone na krótkie rozmowy kwalifikacyjne.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu serdecznie zaprasza!

Program szkolenia i wstępne terminy warsztatów:

• Przemysłowe dziedzictwo kulturowe regionu – wykład oraz praktyczne zajęcia w terenie (2 x 8 godzin szkoleniowych), I grupa i II grupa – sobota, niedziela, 7-8 wrzęsnia br;
  • Edukacja kulturalna w praktyce. Tworzenie scenariuszy lekcji tematycznych i zajęć warsztatowych z elementami gier i zabaw twórczych (8 godzin szkoleniowych), I grupa – sobota, 14 września br., II grupa – niedziela, 15 września br.;
  • Elementy psychologii poznawczej w działaniach edukacyjno-kulturalnych. O wizycie w muzeum / obiekcie z punktu widzenia zwiedzającego (8 godzin szkoleniowych), I grupa niedziela, 23 września br., II grupa – sobota, 22 września br.;
  • Elementy psychologii komunikacji. O budowaniu relacji ze zwiedzającym / odbiorcą działań edukacyjno-kulturalnych (8 godzin szkoleniowych), I grupa – sobota, 28 września br., II grupa – niedziela, 29 września br.;
  • Dzieci i młodzież, grupy defaworyzowane (m.in. niepełnosprawni, osoby starsze) jako szczególne grupy w edukacji kulturalnej (8 godzin szkoleniowych), I grupa – niedziela, 6 października br., II grupa – sobota, 5 października br.

Łącznie: 6 dni szkoleniowych dla każdej grupy.

Miejsce szkolenia: Muzeum Górnictwa Węglowego, Zabrze

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminów poszczególnych warsztatów, jak również daty nadsyłania zgłoszeń.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Dodatkowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej: http://www.muzeumgornictwa.pl/index.php/realizowane-projekty/kadra-kultury-na-poziomie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)