Nabór do Szkoły Działania

Pokaż w kalendarzu: 
0

Interesują Cię zagadnienia społeczne i masz motywację, by przez pół roku pracować nad rozwojem swoich produktów lub usług pod kątem ich innowacyjności, modelu biznesowego, zasięgu, marketingu? W październiku rusza kolejna edycja Szkoły Działania, czyli programu przedsiębiorczości społecznej, podczas którego rozwiniesz biznes społeczny, kampanię lub zbierzesz pomysły na pozyskiwanie funduszy dla Twojej organizacji lub inicjatywy!

 


CO? – Szkoła Działania
APLIKACJA DO: 20 września 2018 r.


O WYDARZENIU
Celem Szkoły Działania jest wsparcie młodych działaczy/działaczek społecznych we wprowadzaniu zmiany społecznej dzięki zastosowaniu narzędzi z zakresu przedsiębiorczości społecznej. Uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad swoimi pomysłami produktów lub usług, które bezpośrednio lub/i pośrednio przyczynią się do rozwiązania wybranego społecznego wyzwania (np. prawa człowieka, otwarte społeczeństwo, tolerancja, równość szans i praw, dialog międzykulturowy, itp.). Dzięki programowi lepiej poznają proces tworzenia i testowania produktu; budowania marki; nawiązywania i utrzymywania ścisłej współpracy z mediami; wykorzystywania mediów społecznościowych; pozyskiwania sojuszników/czek i wolontariuszy/szek; organizowania udanej kampanii crowdfundingowej; opracowywania aplikacji grantowych, a także przybliży elementy prawa własności intelektualnej. Ponadto, wszyscy uczestnicy i uczestniczki będą mieć możliwość udziału w 4 indywidualnych sesjach coachingowych, które pomogą im sprecyzować swoją strategię działania.

Udział w Szkole Działania wyposaży Cię w ‘pakiet startowy’ projektu w postaci atrakcyjnego opisu projektu, filmiku promocyjnego i biznesplanu. Program Szkoły Działania jest intensywny i potrwa od października 2018 r. do maja 2019 r. W tym czasie czekają Cię dwa weekendowe zjazdy w Warszawie, klinika start-upów, dwa webinaria, cztery sesje coachingowe i kilkanaście “wyzwań”, czyli specjalnych zadań rozwijających Twoją usługę lub produkt społeczny.  Program kończy się publicznym wydarzeniem “Pitch & Pizza Night”, czyli konkursem z nagrodą finansową na najlepszy pitch. Ponadto na zakończenie przyznane zostaną 2 dodatkowe nagrody za promocję projektu i biznesplan.

W tej edycji pod uwagę brane są przede wszystkim projekty, które dotyczą następujących tematów:

  • demokracja, prawa człowieka, promocja społeczeństwa otwartego i dialogu międzykulturowego, aktywizm społeczny, edukacja, bezpieczeństwo w sieci, odpowiedzialny biznes, innowacje społeczne;
  • wsparcie/przeciwdziałanie wykluczeniu mniejszości i osób wykluczonych, czyli seniorów/seniorek, z niepełnosprawnościami, ubogich, bezdomnych, samodzielnych rodziców, imigrantów, itd.;
  • zwiększenie szans zawodowych powyższych grup oraz ich partycypacji społecznej;
  • zrównoważony rozwój (np. zero waste, produkty eko, świadomy konsumpcjonizm).

Szkoła jest skierowana do młodych (w wieku 18-26 lat) aktywistów i aktywistek, działaczy i działaczek społecznych z całej Polski. Dla osób spoza Warszawy zapewniany jest nocleg i (częściowy) zwrot kosztów podróży.

Koszt uczestnictwa w Szkole Działania, obejmujący koszty programowe, wyżywienie, nocleg i częściowy zwrot kosztów kosztów dojazdu (50%), to ok. 3 000 zł. Jednakże, dzięki uzyskanemu wsparciu Fundacji “Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ), uczestnicy i uczestniczki za program płacą 0 zł!

 


O ORGANIZATORZE
​Fundacja Humanity in Action Polska jest częścią transatlantyckiej organizacji Humanity in Action działającej w Bośni i Hercegowinie, Danii, Francji, Holandii, Niemczech i USA, której sieć liczy obecnie ponad 1700 osób na całym świecie i stale się powiększa.​ Fundacja działa na rzecz rozwoju wiedzy i umiejętności potrzebnych do działania na rzecz praw człowieka.
 


DLA KOGO?
Do uczestnictwa kwalifikują się osoby, które:

  • mają 18-26 lat,
  • są zainteresowane problemami społecznymi,
  • mają pomysł na zaangażowany społecznie produkt lub usługę,
  • chcą się rozwijać,
  • mogą wziąć udział w obu zjazdach,
  • są gotowe, żeby podjąć wyzwania biznesowe.

 


SPOSÓB APLIKACJI

Zapisy są możliwe do 20 września 2018 r. poprzez formularz rejestracyjny.

Więcej informacji na stronie.

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego