Nabór na elitarne studia doktoranckie

Data wydarzenia:
14 Sierpień, 2014 (Cały dzień) - 5 Wrzesień, 2014 (Cały dzień)

Centrum Studiów Polarnych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach informuje o naborze na Interdyscyplinarne Studia Polarne w Centrum Studiów Polarnych – Krajowym Naukowym Ośrodku Wiodącym w zakresie nauk o Ziemi.

Przez zrozumienie Arktyki do korzyści mieszkańców Polski i Europy...

Studia Polarne to:

• wspólne wykłady, seminaria i warsztaty na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec), w Instytucie Geofizyki PAN (Warszawa) i Instytucie Oceanologii PAN (Sopot),
  • współpraca z kilkunastoma wiodącymi ośrodkami naukowymi na świecie,
  • najlepsi wykładowcy,
  • nowoczesne laboratoria i aparatura badawcza,
  • udział w zajęciach terenowych oraz ekspedycjach naukowych do Arktyki oraz Antarktyki.

Doktoranci uzyskają przygotowanie do przejęcia wiodącej roli w zakresie badań, logistyki, zarządzania i polityki oraz rozwoju technologii, a także edukacji oraz poznania oddziaływania obszarów polarnych na średnie szerokości geograficzne.

Dodatkowe informacje na temat przebiegu studiów:

• Uzyskiwany dyplom: doktor nauk o Ziemi w zakresie: geografii, geologii, geofizyki lub oceanologii
  • Kandydaci: absolwenci nauk ścisłych (fizyka, matematyka, informatyka), przyrodniczych
    i technicznych mile widziani
  • Tryb studiów: stacjonarny
  • Stypendia  specjalne „Polar-KNOW”: 2 000 – 4000 PLN/miesiąc
  • Czas trwania: 4 lata (8 semestrów), rozpoczęcie od października 2014 r.
  • Język: polski i angielski

Termin składania dokumentów: 5 września 2014 r.
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w terminie 15-19 września 2014 r., we wskazanym ośrodku.
Więcej informacji  na stronie Centrum Studiów Polarnych KNOW.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)