Nabór wolontariuszy do programu "Słonecznik"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać osobom bądź rodzinom potrzebującym pomocy w ramach programu wolontariackiego "Słonecznik".

CO? - nabór wolontariuszy do programu "Słonecznik"
APLIKACJA: przez cały rok

O WOLONTARIACIE
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach wolontariusze mają szerokie pole do działania. Między innymi mogą udzielać wsparcia osobom starszym, które z powodu swojego wieku oraz osobom niepełnosprawnym, które z powodu swych ograniczeń wymagają wsparcia ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.
Wolontariusze bezinteresownie poświęcają swój czas, pomagając tym osobom np. spędzając z nimi czas wolny na spacerach, rozmowach, wspólnych wyjściach do lekarzy, kina, pomagając także w załatwianiu spraw urzędowych. Mogą także angażować się w udzielanie korepetycji dzieciom i młodzieży, mającym problemy w nauce, których rodzice korzystają ze wsparcia tut. Ośrodka.
Przy okazji mają możliwość zdobycia nowych doświadczeń, poznania ludzi oraz rozwoju osobistego. Wolontariusze otrzymują także wparcie w postaci konsultacji indywidualnych z koordynatorem programu, szkoleń, superwizji czy wspólnych wyjść integracyjnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać osobom bądź rodzinom potrzebującym pomocy - w szczególności osobom: starszym, niepełnosprawnym, dzieciom i młodzieży potrzebującym pomocy w nauce.

Nabór wolontariuszy odbywa się przez cały rok. Osoby zainteresowane ofertą zapraszone są do kontaktu z koordynatorem programu Małgorzatą Porębą:

• tel. 32 250 50 16, 32 259 85 11
  • e-mail: cps@mops.katowice.pl.