Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

Pokaż w kalendarzu: 
0

Do kogo trafi Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego? Zgłoszenia artykułów dot. edukacji w Polsce organizator przyjmuje do 30 czerwca 2020 r.
 


CO? - Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego
APLIKACJA DO: 30 czerwca 2020 r.


O WYDARZENIU
W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 000 złotych.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Laureatami Nagrody są naukowcy, edukatorzy i dziennikarze piszący o edukacji merytorycznie, nieszablonowo, odpowiedzialnie i z zaangażowaniem podchodzący do tematyki polskiego szkolnictwa. Inspiracją do jej stworzenia była postać Romana Czerneckiego - nauczyciela, wykładowcy, dyrektora szkół, który całe życie poświęcił nauczaniu.

Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym prace są oceniane przez recenzentów, a w drugim laureatów Nagrody wyłania kapituła, w której składzie zasiadają przedstawiciele Polskiej Akademii Nauki, Uniwersytetu Warszawskiego i organizacji społecznych. 


O ORGANIZATORZE
Fundacja EFC zajmuje się edukacją. Umożliwia równy dostęp do edukacji uczniom w całej Polsce. Promuje niestandardowe sposoby myślenia o edukacji w świetle wyzwań dwudziestego pierwszego wieku. Poszerza zakres edukacji o odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w społeczeństwo obywatelskie. 


SPOSÓB APLIKACJI
Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz nazwiska dotychczasowych laureatów znajdują się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego