Nowa inicjatywa UŚ - Akademia Dyplomacji!

Rusza nowa inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego – Akademia Dyplomacji! Przeznaczona jest dla polityków, urzędników, a także studentów (którzy ukończyli trzeci rok studiów) zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną.

W ramach programu będą uruchomione następujące bloki tematyczne: protokół dyplomatyczny i etykieta menedżera, wykłady połączone z debatami "okrągłego stołu", warsztaty międzynarodowe, warsztaty z komunikacji, kulturowe obrazy świata oraz specjalistyczne zajęcia językowe.

Wśród podejmowanych tematów znajdą się m. in.:

• komunikacja międzykulturowa,
  • etykieta językowa w komunikacji oficjalnej, w biznesie, w dyplomacji
  • kultury Azji Środkowej,
  • konflikty międzynarodowe,
  • polityka bezpieczeństwa i przyszłość Afryki,
  • polityka zagraniczna UE,
  • International Business,
  • komunikacja kryzysowa,
  • wystąpienia publiczne.

Do grona wykładowców zostali zaproszeni przedstawiciele między innymi takich instytucji jak: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Regionalne Centrum Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Zajęcia prowadzone będą w języku polskim, dla osób zainteresowanych również w języku angielskim lub francuskim.

Kryteria przyjęcia:

1. Ukończony trzeci rok studiów (dyplom lub zaświadczenie),
  2. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Procedura rekrutacji:

• należy wypełnić formularz i dostarczyć do siedziby Akademii Dyplomacji (Katowice, ul. Bankowa 5, III piętro, pokój 223); biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30;
  • kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się 13 października 2014 r. i powiadomieni o godzinie spotkania (na rozmowę należy przynieść dyplom lub zaświadczenie ukończenia trzeciego roku studiów – dokumenty do wglądu komisji rekrutacyjnej);
  • po pozytywnym przejściu procedury rekrutacyjnej należy uiścić opłatę w wysokości 999 zł.

Dodatkowe informacje:

1. Program trwa 2 semestry.
  2. Zajęcia odbywają się w formie dwudniowych sesji trwających od soboty do niedzieli, raz w miesiącu.
  3. Zajęcia rozpoczynają się w drugiej połowie października 2014 r. na Uniwersytecie Śląskim.
  4. Koszt: 999 zł.

Zapisy przyjmowane są do 3 października 2014 r. drogą elektroniczną: akademia.dyplomacji@us.edu.pl lub renata.jankowska@us.edu.pl.

Więcej informacji na stronie.