Oferta współpracy dla ośrodków pomocowych

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają fundacje, stowarzyszenie oraz ośrodki działające na terenie województwa śląskiego i zajmujące się pomocą ofiarom przestępstw do zaangażowania się w wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw.

11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach na podstawie, którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Wszystkie ośrodki, fundacje, stowarzyszenia zapraszamy do aplikowania do programu wolontariatu.

Co zyskuje ośrodek, fundacja, stowarzyszenie?

• pomoc wolontariuszy wybranych kierunków w codziennej pracy z klientem,
  • angażując wolontariuszy może lepiej i szybciej reagować na potrzeby płynące ze środowiska,
  • bez nakładów finansowych rozszerzać zakres świadczonych usług,
  • tworzyć pozytywny wizerunek instytucji oraz pozyskiwać społeczne zaufanie.

W ramach przygotowania do wolontariatu studenci Uniwersytetu Śląskiego odbędą dwa całodzienne szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Instytucje zainteresowane przyjęciem do swojej instytucji wolontariuszy proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres mailowy: bk@us.edu.pl do dnia 26 lutego 2014 r.

Wszelkie pytanie proszę kierować do Pani Joanny Sadowskiej - Chudy z Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego dostępnej pod numerem telefonu: 32 359 20 32; 32 359 19 82 lub mailowo: joanna.sadowska@us.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)