Ogólnopolska Konferencja i Targi „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”

Śląska Sieć Metropolitalna w Gliwicach zaprasza na Ogólnopolską Konferencję i Targi „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”, która odbędzie się w dniu 10 grudnia 2014 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” przy ul. Bojkowskiej 37.

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych tendencji edukacji z wykorzystaniem IT  oraz prezentacja zaplanowanych  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiązań dotyczących  wprowadzenia e-podręczników. Przedsięwzięcie  jest niezwykłą okazją do zapoznania się, w jednym miejscu i czasie, z wieloma nowościami dotyczącymi zastosowania technologii informacyjnych w edukacji.

W programie, między innymi:

• prezentacja e-podręcznika, który w roku 2015 zostanie wdrożony w szkołach,
  • poznanie nowych, bezpłatnych, cyfrowych narzędzi, w tym  otwartych zasobów edukacyjnych,
  • zarządzanie e-szkołą,
  • wdrażanie e-dziennika i ochrona danych,
  • wskazanie źródeł finansowania sprzętu i narzędzi cyfrowych dla szkół i placówek oświatowych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli organów prowadzących, nadzoru pedagogicznego, ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorów szkół  i nauczycieli. Wśród prelegentów znajdują się wyłącznie uznane autorytety z ogromnym dorobkiem w swoich dziedzinach.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy zarejestrować się poprzez stronę internetową. Program dostępny na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)