Okrągły Stół Wysokiej Jakości Praktyk Studenckich

Już 6 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Okrągły Stół Wysokiej Jakości Praktyk Studenckich z udziałem minister Leny Kolarskiej-Bobińskiej, przedstawicieli studentów oraz uczelni i pracodawców z całego kraju.

Jego uczestnicy będą wspólnie zastanawiać się na tym, jak wykorzystać nowe prawo i sprawdzone już rozwiązania techniczne do upowszechniania praktyk studenckich wysokiej jakości - takich które przygotują studentów do wymagań rynku pracy.

Zapraszamy na relację na stronie.

Praktycy zgromadzeni przy okrągłym stole podzielą się swoimi doświadczeniami w organizowaniu dobrych praktyk, przedstawią też najciekawsze służące temu projekty realizowane przez uczelnie we współpracy z przedsiębiorcami. Będa rozmawiać o tym, jak wdrażać i upowszechniać Polskie Ramy Jakości Staży i Praktyk Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Podczas części warsztatowej uczestnicy zastanowią się też nad katalogiem działań służących poprawie jakości praktyk w Polsce.

Relację na żywo ze spotkania będzie można oglądać od godz. 12:00 za pośrednictwem strony.

Okrągły Stół Wysokiej Jakości Praktyk Studenckich to kolejne działanie MNiSW mające na celu poprawę oferty praktyk w naszym kraju.

Nowe regulacje prawne dotyczące praktyk studenckich kładą nacisk na ściślejsze powiązanie studiów ze środowiskiem pracy. Dzięki temu studenci mają być lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś mogą poszerzać współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również praktycznym i dydaktycznym. Tym samym, pracodawcom łatwiej jest dotrzeć do studentów z ofertami praktyk, wpływać na kształt studiów, a praktycy zawodowi mogą prowadzić na uczelniach zajęcia.

Więcej informacji na temat praktyk.