Panel dyskusyjny z cyklu Spotkań Gospodarczych

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich studentów na kolejny panel dyskusyjny z cyklu Spotkań Gospodarczych "Idzie nowe. Zmień się lub giń – Jack Welch".

Chcesz założyć własną innowacyjną firmę, ale brakuje Ci funduszy? Masz super pomysł, ale nie masz pojęcia jak dokładnie to wszystko poukładać? A może chcesz być innowacyjnym pracownikiem w dużej firmie?

Na XXVI Spotkaniu Gospodarczym dowiesz się:

• Jak można pozyskać kapitał na własną działalność gospodarczą,
  • Jak zrealizować swoje pomysły,
  • W jaki sposób rozpoznać innowacje i jak z nimi pracować wewnątrz korporacji,
  • Z kim współpracować i jak poradzić sobie z mnóstwem pytań na które nie miałeś odpowiedzi i bałeś się zapytać.

Wiele osób, myślących o starcie własnego biznesu, staje przed szeregiem trudnych decyzji, często nie zdając sobie sprawy z ilu możliwości mogą skorzystać. Celem spotkania jest pokazanie, jak wiele drzwi otwiera się przed młodymi ludźmi, którzy są na tyle przedsiębiorczy i kreatywni, aby stanowić awangardę innowacyjności jako pracownicy dużych firm, lub kierować własną firmą i wdrażać innowacje w nasze życie.

Na spotkaniu praktycy przedstawią swoją wizję innowacji, oraz możliwości pozyskiwania środków na biznes powiązany z know-how. Ponadto eksperci opowiedzą ciekawe historie z własnego doświadczenia zawodowego. O swoich doświadczeniach związanych z innowacjami opowiedzą również młodzi przedsiębiorcy.

Swoimi doświadczeniami podzielą się zaproszeni eksperci:

1. Stanisław Cieśla - manager ds. Outsourcingu Strategicznego IBM.
  2. Agata Otrębska - trenerka, coach i menedżerka projektów. Zarządzała projektami szkoleniowymi, badawczymi i edukacyjnymi, m.in. na zlecenie Komisji Europejskiej, Banku Światowego, United Way International, instytucji rządowych i samorządowych.
  3. Małgorzata Okularczyk – Członek zarządu, dyrektor działu doradztwa publicznego w firmie Collect Consulting SA. Członek Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych oraz Polskiego Instytutu Bizesu.
  4. Wojciech Dziurosz - Wspólnik i Project Manager w firmie SimpleSoft będącej członkiem regionalnego centrum startup`wego Business Link Katowice. Co-founder w TerazTeatr.pl. Quality Assurance Engineer w firmie Arabella (NY USA).

Warsztat pt: „Wizja i Innowacyjność. Odkryj swoje Wielkie Dlaczego!” poprowadzi Michał Kucharski - Manager AIP Śląsk. Opowiada za kwestie dot. wiedzy i społeczności, koordynację pracy i organizację wydarzeń. Prowadzi firmę Cudotwórnia Events, która zajmuje się przygotowywaniem najbardziej nietypowych wydarzeń, jakie można sobie wyobrazić.

• Panel dyskusyjny odbędzie się 11 grudnia 2014 r. (czwartek) w godz. 18:00 - 20:00 w Auli Multimedialnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (ul. Opolska 15).
  • Warsztat odbędzie się 12 grudnia 2014 r. (piątek) w godz. 17:00 - 19:00 w Sali Piaskowej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (ul. Opolska 15).

Spotkania Gospodarcze odbywają się cyklicznie w formie warsztatów, konferencji i seminariów. Skierowane są do młodych ludzi, którzy są zainteresowani tematyką przedsiębiorczości. Dzięki praktycznym poradom zapraszanych gości, którzy są związani ze światem biznesu i gospodarki, Forum Młodych RIG pragnie wskazać studentom drogę do kariery i prowadzić ich na ścieżkę sukcesu zawodowego. Spotkania Gospodarcze są zaplanowane w cyklu comiesięcznych konferencji w całym roku akademickim 2014/2015.

REJESTRACJA odbywa się poprzez stronę.

Decyduje kolejność zgłoszeń – lista uczestników zostanie zamknięta wcześniej w przypadku wyczerpania wolnych miejsc.

Dodatkowe informacje i szczegóły Spotkania Gospodarczego dostępne są u koordynatora projektu: Bartosz Szóstak, tel. 791 666 298, e-mail: bartoszszostak22@gmail.com.