Pilotażowy program rezydencji art+design+science

Pokaż w kalendarzu: 
0

Posiadasz nietuzinkowe zainteresowania i talenty? Myślisz o sobie jako o twórcy? Weź udział w pilotażowym programie rezydencji artystyczno-naukowej art+design+science.




 


CO? - pilotażowy program rezydencji art+design+science
APLIKACJA DO: 27 września 2019 r.


O WYDARZENIU
Science Now wraz z partnerami zapraszają do udziału w pilotażowej edycji pierwszej w Polsce rezydencji artystyczno-naukowej wzorowanej na formacie „European Digital, Art and Science Network”.

Celem projektu jest połączenie sztuki i projektowania z nauką. W ten sposób powstanie platforma dla podejmowania istotnych społecznie wyzwań z wykorzystaniem kompetencji kreatywnych i artystycznych. Uczestnicy tegorocznej edycji programu zostaną podzieleni na zespoły, w ramach których przy wsparciu mentorów i ekspertów rozwiną koncepcje kreatywne. Na koniec programu młodzi twórcy przedstawią je w formie prototypów. 

Prace będą realizowane w czterech obszarach tematycznych: miasto dźwięków (city of sounds), alert klimatyczny (climate emergency), statek kosmiczny Ziemia (spaceship Earth) oraz sztuczna inteligencja (AI for good).

Mentorami w ramach programu są uznani polscy i zagraniczni przedstawiciele sektora kreatywnego oraz nauki, m.in. Marco Steinberg — projektant, architekt, współtwórca Helsinki Design Lab i były wykładowca Harvard Design School, Francesca Desmarais — projektantka, badaczka Copenhagen Institute Of Interaction Design oraz Pedro Russo — prof. Uniwersytetu w Lejdzie, ekspert w obszarze public outreach & social impact. Zespół uzupełniają eksperci naukowi wyłonieni spośród stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz instytucji partnerskich programu.


O ORGANIZATORZE
Organizatorem projektu jest Science Now — studio specjalizujące się w projektowaniu strategicznym, komunikacji naukowej oraz rozwoju nowych przedsięwzięć biznesowych na styku nauki, edukacji, sztuki i rozrywki. Projekt pilotażowej edycji programu dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rozwój sektorów kreatywnych. 


DLA KOGO?
Program skierowany jest do osób:

  • w wieku 18-26 lat,
  • wyróżniających się talentem kreatywnym, naukowym bądź wyjątkowymi zainteresowaniami,
  • lubiących tworzyć nowe rzeczy i mających dobro społeczne na uwadze,
  • biegle posługujących się językiem angielskim,
  • mogących uczestniczyć we wszystkich spotkaniach wynikających z kalendarza programu.

SPOSÓB APLIKACJI
Zgłoszenia są otwarte do 27 września 2019 r.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie. 

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego