Plebiscyt "Absolwent z pasją"

Masz ciekawą pasję? Zajmujesz się działalnością społeczną? Odnosisz sukcesy artystyczne, sportowe lub naukowe? Zgłoś się do plebiscytu "Absolwent z Pasją"!

Co miesiąc wybierany jest Absolwent Miesiąca, a w listopadzie Absolwent Roku. Plebiscyt ma na celu promocję osiągnięć i niezwykłych pasji absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich lat akademickich od początku powstania uczelni.

Tytuł "Absolwenta z Pasją" jest wyróżnieniem Absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie.

Co miesiąc komisja plebiscytowa wyłania Absolwentów Miesiąca. Po wyłonieniu ostatniego Absolwenta Października uruchomiane jest głosowanie on-line, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy zainteresowani.

Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżnia jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku”. Wręczenie nagrody następuje podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie danego roku.

Laureatką pierwszej edycji w 2013 roku została Magdalena Knapik – absolwentka Wydziału Filologicznego, pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, natomiast drugiej w 2014 roku Grzegorz Gawlik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur w 2015 roku.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ
e-mail: absolwent@us.edu.pl