Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chciałbyś zainicjować polsko-izraelski dialog międzykulturowy? Pragniesz wyjechać do Tel-Awiwu? Zapraszamy do zapoznania się z programem Polsko-Izraelskiej Wymiany Młodzieży.




 


CO? - Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży
APLIKACJA DO: 21 maja 2017 r.


O WYDARZENIU
Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży to program edukacyjny dla studentów z Polski i Izraela składający się z dwóch części – pobytu w Polsce i udziale w warsztatach artystyczno-edukacyjnych.

Projekt ma na celu umożliwienie młodym ludziom poznania wielowątkowej polsko-żydowskiej historii i współczesnej kultury Polski i Izraela. Nawiązanie wzajemnych relacji, zawarcie przyjaźni i zdobycie wiedzy są świetną podstawą do aktywnego zaangażowania we wspólne działania, realizowane najpierw w Polsce, a później w Izraelu.

W czasie tegorocznej edycji, podczas części odbywającej się w Polsce, uczestnicy będą poznawać oraz poddawać krytycznej analizie wystawę stałą Muzeum POLIN, wezmą udział w warsztatach antydyskryminacyjnych oraz warsztatach twórczych. Część twórczą organizator pragnie skupić wokół Centrum Informacyjnego – szczególnego miejsca w Muzeum, w którym można znaleźć dostęp do baz danych na temat dawnych sztetli, rodów żydowskich, historii mówionych. Realizacja projektów umożliwi uczestnikom poznanie metod pracy z archiwaliami oraz zgłębienie historii związanych z poszczególnymi miejscami i osobami. Będzie to również okazja do poznania kulis funkcjonowania Muzeum oraz historii i motywacji osób, które je odwiedzają.

Jesienią (w połowie października) polscy stypendyści wyjeżdżają na trzy miesiące do Tel-Awiwu, gdzie studiują i mieszkają w uczelnianych akademikach. Uczestnicy mają możliwość wyboru przedmiotów, na które będą uczęszczać. Obowiązkowy jest udział w kursie języka hebrajskiego (można uczęszczać na zajęcia odpowiednie dla swojego poziomu).

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.


DLA KOGO?
Do udziału w wymianie organizator zaprasza studentów studiów licencjackich oraz studentów pierwszego roku studiów magisterskich, którzy znają język angielski przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym (nie wymagamy certyfikatów) oraz mają średnią ocen minimum 4.0.


SPOSÓB APLIKACJI
Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz aplikacyjny do 21 maja 2017 roku. 

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego