Portal MojeStypendium.pl

Pokaż w kalendarzu: 
0

Pochodzisz z małej miejscowości i planujesz rozpocząć studia w innym mieście? Poszukujesz wsparcia na realizację projektów artystycznych lub rozwój kariery sportowej? A może marzysz o studiach za granicą? Portal MojeStypendium.pl pomoże Ci osiągnąć Twoje cele!


 


CO? – portal MojeStypendium.pl


O INICJATYWIE
W Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne, dostępne nie tylko dla uczniów i studentów, ale także m.in. dla osób związanych z konkretną dziedziną nauki, artystów, sportowców, działaczy społecznych. Często jednak barierą w uzyskaniu finansowania na rozwój swoich pasji jest brak wiedzy o programach stypendialnych oraz nieznajomość narzędzi, które mogą pomóc w ich wyszukaniu.

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych. Od 2006 roku Fundacja prowadzi portal MojeStypendium.pl, w którego bazie od początku istnienia serwisu zgromadzono ponad 11 tysięcy ofert stypendiów, konkursów i staży.

Ponadto na portalu publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją (cykl artykułów o prawnych aspektach stypendiów; cykl Kierunek: świat, w którym przybliżono zagadnienia związane ze studiowaniem za granicą; zestawienia stypendiów i konkursów o otwartych naborach, kierowanych do konkretnych grup).

Poza regularnie publikowanymi na portalu artykułami kierowanymi do organizatorów stypendiów, przygotowano publikacje na podstawie szeroko zakrojonych badań i analiz przeprowadzonych przez Zespół Fundacji. W 2018 przeprowadzono kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych, którego wyniki zostały opublikowane w raporcie „Mapa stypendiów II”. Na jego podstawie opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”, w przystępny sposób prezentująca informacje o stypendiach w Polsce.


DLA KOGO?
Dla osób poszukujących informacji o stypendiach, kursach, stażach.


O ORGANIZATORZE
Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem dały początek wielu innym działaniom. Najważniejszym celem jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu www.mojestypendium.pl i życzymy powodzenia!

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego