Praktyki w archiwum Najwyższej Izby Kontroli

Studiujesz na kierunku powiązanym z kontrolą państwową? Planujesz pracę w zawodzie archiwisty? Zgłoś się na praktyki do Najwyżej Izby Kontroli - delegatura w Katowicach.

CO? - praktyki w archiwum Najwyższej Izby Kontroli
APLIKACJA DO: wniosek należy złożyć nie później niż miesiąc przed oczekiwanym terminem praktyk

O PRAKTYKACH
Warunkiem rozpatrzenia wniosku o praktyki w Najwyżej Izbie Kontroli jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz ze wskazaniem preferowanej jednostki organizacyjnej - Filia Archiwum Delegatura w Katowicach.

Uzasadniając wybór jednostki organizacyjnej należy wyjaśnić, dlaczego i w jaki sposób praktyka w NIK przyczyni się do rozwoju umiejętności kandydata i jakie korzyści może odnieść Izba z praktyki.

Do formularza należy dołączyć ramowy program praktyk proponowany przez uczelnię, a następnie, ale dopiero po uzyskaniu wstępnej akceptacji podania - skierowanie na praktyki z uczelni z wpisanym uzgodnionym terminem praktyk.

Praktyki odbywają się na podstawie umowy, którą NIK zawiera z uczelnią, na wzorcu opracowanym przez NIK. Wzór umowy określony jest w załączniku nr 2 do Zarządzenia nr 71/2014 Prezesa NIK z dnia 24 września 2014 r. w sprawie organizacji i zasad odbywania praktyk oraz staży w NIK i przed wysłaniem formularza zgłoszenia na praktyki w NIK należy uzyskać zapewnienie z uczelni, że umowa z NIK może zostać zawarta.

Po uzyskaniu zgody na odbycie praktyki, osoba odpowiedzialna za organizację praktyk w NIK, sporządza umowę. Umowy drukowane samodzielnie przez Studenta z Zarządzenia Prezesa NIK dot. praktyk studenckich nie będą honorowane.

Podczas praktyk w NIK praktykanci są zobowiązani do posiadania polisy ubezpieczenia od NNW ważnego w okresie praktyk.

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) to naczelny i niezależny organ kontroli państwowej z misją strażnika grosza publicznego.

Studentów rozważających możliwość podjęcia pracy w zawodzie archiwisty.

Aplikacji należy dokonać poprzez wypełnienie formualrza dostępnego na stronie. Formularz należy wypełnić nie później niż miesiąc przed oczekiwanym terminem praktyk.