"Profesjonalny pełnomocnik w sprawach podatkowych"- warsztaty

Interesujesz się prawem podatkowym? Czerp wiedzę od najlepszych! Zapraszamy do udziału w warsztatach "Profesjonalny pełnomocnik w sprawach podatkowych", który poprowadzą specjaliści z Kancelarii Andersen Tax & Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k.

CO? – wykład i warsztaty "Profesjonalny pełnomocnik w sprawach podatkowych"
KIEDY? - 5 czerwca 2023 r., w godz. 13.00 - 16.30
GDZIE? - sala 3.52, Wydział Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11b)

Zapraszamy studentów IV i V roku na gościnny wykład i warsztaty, które poprowadzą specjaliści z Kancelarii Andersen Tax & Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k.

Temat: Profesjonalny pełnomocnik w sprawach podatkowych

Case study: Przygotowanie skargi do WSA

Podczas spotkania eksperci prawa podatkowego przedstawią problematykę postępowania podatkowego i postępowania sądowo-administracyjnego z perspektywy pełnomocnika.

W agendzie między innymi:

• Profesjonalny pełnomocnik – kto i dlaczego?
  • Postępowania przed organem podatkowym – jakie i kiedy?
  • Postępowania przed sądem administracyjnym – jakie i kiedy?
  • Rola pełnomocnika w postępowaniach w sprawach podatkowych – cele i kierunek działania
  • Fakty i terminy – rodzaje i ich znaczenie
  • Argumenty pełnomocnika – pomiędzy prawdą a przekonaniem
  • Zarzut – czyli jak w jednym zdaniu zawrzeć wszystko?

W drugiej części wykładu prowadzący wraz ze słuchaczami przygotują projekt skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na podstawie omawianego kazusu.

To doskonała okazja, aby spotkać się z doradcami podatkowymi, poznać kulisy pracy związanej z prawem podatkowym i oraz porozmawiać o możliwościach praktyki w kancelarii Andersen, w dziale TAX  – zachęcamy do zabrania swoich CV.

Zapisy odbywają się poprzez formularz.

Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu na dzień przed wydarzeniem.