Program asystentów językowych w Hiszpanii

Znasz biegle język angielski? Chcesz wykorzystać go w praktyce? Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie zaprasza do udziału w programie asystentów językowych języka angielskiego w Hiszpanii na kolejny rok szkolny 2022-2023.

CO? - program asystentów językowych języka angielskiego w Hiszpanii

O PROGRAMIE
Program asystentów językowych tzw. AUXILIARES DE CONVERSACIÓN został stworzony przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji ze względu na potrzebę wsparcia nauczania języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży w Hiszpanii. Wstępnie był skierowany do rodzimych użytkowników języka angielskiego, jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie został rozszerzony na innych członków Unii Europejskiej, którzy znają doskonale język angielski. Od 3 lat z takiej możliwości mogą korzystać obywatele polscy. Z roku na rok organizator dysponuje coraz większą liczbą miejsc. W roku ubiegłym wyjechało 60 osób, część z nich zdecydowała się przedłużyć swój pobyt.

Program polega na pracy w hiszpańskim systemie edukacji w roli asystenta na lekcjach konwersacji z języka angielskiego.

Zakładany czas pracy to 12 godzin tygodniowo aczkolwiek w zależności od regionu warunki pracy mogą się lekko różnić. Przewidziane wynagrodzenie wynosi 700 €/m-c. (kwota ta jest kwotą netto i nie podlega opodatkowaniu). Asystentowi zawsze towarzyszy nauczyciel prowadzący języka angielskiego.

Praca ta daje możliwość podjęcia również innej działalności, czy to akademickiej czy też zawodowej, płatnej lub nie, ale przede wszystkim pozwala na całkowitą integrację zarówno w szkole jak i w środowisku, a co za tym idzie na totalne zanurzenie w języku hiszpańskim i doskonałą naukę tego języka w maksymalnie sprzyjających warunkach.

Program skierowany jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, gdyż dotyczy osób z wyższym wykształceniem lub studentów od drugiego roku studiów.

Więcej informacji znajduje się na stronie hiszpańskiego Ministerstwa.