Program „Bezpieczne praktyki i środowisko”

Globalny kryzys spowodowany pandemią COVID-19 sprawia, że na rynku pracy najbardziej poszkodowane są młode osoby, dopiero na ten rynek wchodzące. Weź udział w programie „Bezpieczne praktyki i środowisko” i zdobądź praktyczna wiedzę z zakresu prawa pracy, obowiązków pracodawcy, ubezpieczeń i wielu innych istotnych obszarów.

CO? – Program „Bezpieczne praktyki i środowisko”

O INICJATYWIE
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT wraz z Parterami, realizuje Program edukacyjny skierowany do studentów uczelni wyższych.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas odbywania praktyk, staży oraz pracy.

Program porusza tematykę zagrożeń powodujących wypadki oraz sposoby przeciwdziałania im.

Projekt zakłada możliwość konsultacji z prelegentami nawet po zakończeniu kursu. Program "Bezpieczne Środowisko 2021" realizowany zostanie poprzez internetowy system do zdalnej komunikacji.

Podczas kursów organizator odpowie na kluczowe pytania:

• Czym jest praca w warunkach szkodliwych?
  • Co powinna zawierać umowa o praktykę, staż, pracę? - Jakie są obowiązki pracodawcy? - Kto jest odpowiedzialny za Twoje ubezpieczenie?
  • Jakie uprawnienia powinieneś zdobyć, aby uzupełnić swoje wykształcenie?
  • Jakie są zasady dotyczące pracy zdalnej?

Darmowe, dwudniowe i certyfikowane kursy dla studentów uczelni wyższych.

Terminy:

• 1-2 grudnia 2021 r. godziny:  13.00 – 15.10

• 8-9 grudnia 2021 r. godziny: 13.00 – 15.10

Kursy poprowadzą specjaliści i praktycy z:

• Państwowej Inspekcji Pracy,
  • Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • Państwowej Straży Pożarnej,
  • Urzędu Dozoru Technicznego,
  • Wyższego Urzędu Górniczego,
  • Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wystarczy wejść na stronę i zapisać się na kurs. Informacje dostępne są również na FB.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)