Program praktyk w Instytucie Polskim w Berlinie

Chciałbyś promować polską kulturę za granicą? A do tego znasz język niemiecki? Aplikuj do programu praktyk w Instytucie Polskim w Berlinie.

CO? - Program praktyk w Instytucie Polskim w Berlinie

Instytut Polski w Berlinie zaprasza do udziału w programie praktyk studenckich i absolwenckich w swojej siedzibie w Berlinie lub w Filii w Lipsku.

Program skierowany jest do osób, które chcą:

• aktywnie uczestniczyć w dialogu polsko-niemieckim,
  • promować polską kulturę, sztukę i historię za granicą,
  • poznać tajniki dyplomacji kulturalnej,
  • zapoznać się z działalnością polskich instytucji zagranicznych,
  • spotkać ważne osobistości: dyplomatów, polityków, artystów i naukowców,
  • odbywać praktyki w biurze z pięknym widokiem na Wyspę Muzeów, w samym centrum Berlina.

Praktyki oferowane przez Instytut Polski są bezpłatne. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejsce odbywania praktyk praktykant opłaca we własnym zakresie.

Czas trwania praktyk: 1-3 miesiące

Instytut Polski w Berlinie to polska placówka kulturalna w Berlinie zajmująca się promocją kultury, nauki i sztuki polskiej w Niemczech. Zajmuje się też współpracą kulturalną, współpracą naukową i techniczną między Polską a Niemcami.

Wymagania stawiane uczestnikom programu:

• status studenta lub absolwenta (do 5 lat po ukończeniu studiów),
  • znajomość języka polskiego i niemieckiego, co najmniej na poziomie B2 (warunek konieczny!),
  • zainteresowanie polską kulturą,
  • dyspozycyjność co najmniej dwa dni w tygodniu,
  • obowiązkowość i sumienność,
  • otwartość i chęć nauki.

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego na adres: berlin@instytutpolski.org albo lipsk@instytutpolski.org (dotyczy praktyk w Filii Lipsk).

Organizator prosi o kontakt najpóźniej na dwa miesiące przed planowanym rozpoczęciem praktyk! Zorganizowanie praktyk w krótszym okresie jest niemożliwe.

Więcej informacji o działalności Instytutu Polskiego w Berlinie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)