Program "PROJEKTOR - wolontariat studencki"

Program "PROJEKTOR – wolontariat studencki" w Katowicach zaprasza wszystkich studentów bez względu na kierunek i rok studiów do udziału w projekcie "Cały świat w pigułce – czyli poznaj inne kultury". Organizatorzy zapraszają na szkolenie z metodyki pracy z dziećmi, a następnie do prowadzenia warsztatów kulturoznawczych w szkołach.

Studenci, którzy zgłoszą się do projektu wezmą udział w szkoleniu organizacyjnym z elementami metodyki pracy z dziećmi w terminie 22 listopada 2013 r. w godz. 15:00 – 19:00, a następnie w grudniu i styczniu przeprowadzą warsztaty kulturoznawcze dla dzieci z klas 1-3 lub 4-6 w szkołach podstawowych w okolicach Katowic.
Warsztaty przeprowadzane w 2 lub 3-osobowych zespołach będą obejmowały 6h dydaktycznych, rozłożonych na trzy spotkania po 2h każde. Tematem przewodnim warsztatów będzie sztuka, kultura i baśnie Wietnamu, Iraku, Somalii i Białorusi (studenci zgłaszający się do projektu będą prowadzili warsztaty dotyczące jednego, wybranego przez siebie kraju).

Uczestnicy projektu - studenci, otrzymają od organizatorów wszystkie materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, opisy gier i zabaw, potrzebne załączniki oraz podstawowe informacje nt. wybranego przez siebie kraju. Scenariusze zawierają zabawy zaczerpnięte z kultury danego kraju oraz ciekawe metody pozwalające na przekazanie informacji m.in. nt. świąt, kuchni czy codziennego życia mieszkańców danego kraju.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

• status studenta lub doktoranta,
  • wiek poniżej 27 roku życia (dla studentów),

Co Organizator oferuje:

• zdobycie nowej wiedzy o innych krajach,
  • zdobycie ciekawego doświadczenia w pracy z dziećmi/młodzieżą,
  • świetną zabawę,
  • profesjonalnie opracowane materiały na warsztaty,
  • zwrot kosztów podróży do szkoły na wszystkie spotkania w ramach prowadzonych warsztatów,
  • zaświadczenie z udziału w projekcie edukacyjnym.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie zgłoszeń zawierających imię i nazwisko, numer telefonu, kierunek studiów i nazwę uczelni na adres mailowy: a.pieniazek@projektor.org.pl.