Program „PROJEKTOR - wolontariat studencki”

90 dni studenckich wakacji – to nie tylko odpoczynek, to też czas na nowe znajomości i nowe doświadczenia. Taką możliwość już od wielu lat oferuje studentom program "PROJEKTOR - wolontariat studencki".

CO? – program „PROJEKTOR - wolontariat studencki”

„PROJEKTOR -  wolontariat studencki” – to program, który daje studentom możliwość rozwoju poprzez prowadzenie zajęć oraz warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w całym kraju. Celem Projektu jest rozwój zarówno studentów, jak i uczniów. W PROJEKTORze student zdobywa cenne umiejętności, a jednocześnie daje dzieciom szansę na znalezienie pasji.

Wolontariusze PROJEKTORa to studenci rozmaitych kierunków z różnych uczelni, których łączy chęć do samorozwoju. Studenci mają dowolność w wyborze placówek, gdzie zrealizują projekt. Na podstawie swoich pomysłów przygotowują plan i materiały potrzebne do zajęć, prowadzą je w zespołach 2-3 osobowych i dokumentują.

W wakacje PROJEKTOR proponuje studentom wyjazd do małych miejscowości, aby dzielić się swoją pasją. Wolontariusz może spędzić 4 lub 5 dni z przyjaciółmi w pięknych zakątkach Polski. Projekt wakacyjny to 5 godzin lekcyjnych dziennie, a po zajęciach możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji, poznawania okolic bez ponoszenia kosztów.

Szkoła zapewnia wyżywienie oraz nocleg, a za dojazd i materiały na projekt student otrzymuje zwrot kosztów z PROJEKTORA.

Wolontariusze PROJEKTORa zazwyczaj realizują projekty artystyczne, sportowe, animacyjno-integracyjne oraz dotyczące nauk ścisłych. Student może zrealizować autorski projekt lub zainspirować się pomysłami jakie znajdzie na platformie PROJEKTORA.

Dlaczego warto?

• Opcja wakacji za darmo.
  • Możliwość odwiedzenia pięknych zakątków Polski.
  • Można zabrać znajomych i spędzić czas z przyjaciółmi.
  • To oryginalny pomysł na zrobienie czegoś  nietuzinkowego i niecodziennego - odpoczynek od rutyny – po to są wakacje!
  • Benefity – aktywność jest nagradzana w programie punktowym PROJEKTORa
  • Zabawa – można wziąć udział w grze "Projektor Play&Go" i wygrać zwrot kosztów biletów weekendowych, co umożliwia przedłużenie wspólnych wakacji i dalszą podróż.

Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, która prowadzi także program Stypendia Pomostowe. Inicjatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

PROJEKTOR jest programem dla młodych oraz ambitnych osób, które nie boją się podejmować wyzwań.

Informacja jak krok po kroku zrealizować projekt wakacyjny w PROJEKTORze znajduje się na stronie.