Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”

Ferie zimowe i okazja do realizacji projektu w najpiękniejszych zakątkach Polski jest tylko raz w roku. Jeszcze nie jest za późno. Dołącz do programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

CO? - program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”

W ramach ogólnopolskiego programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” organizator proponuje wyjazd na projekt feryjny, w czasie którego student zrealizuje zajęcia z dziećmi w wybranym przez siebie miejscu w Polsce.

Organizator zwraca koszty dojazdu i materiałów edukacyjnych, a szkoła, u której gości student, zapewnia nocleg i wyżywienie. Łączna kwota dofinansowania na materiały i przejazdy dla jednej grupy to 400 zł (wyjazd na 4 dni) lub 450 zł (wyjazd na 5 dni).

Jak krok po kroku zrealizować projekt feryjny?

• zbierz zespół

Zaproś znajomego studenta. Wasz zespół to 2 – 3 osoby. Maksymalnie do jednej szkoły może pojechać 6 osób ze względu na to, że jedna szkoła może jednocześnie przyjąć dwie 2-3-osobowe grupy wolontariuszy.

Wspólnie wymyślacie tematykę zajęć, którą chcielibyście realizować w ramach projektu. Na początek możecie wykorzystać gry integracyjne, tak aby lepiej poznać uczestników i ich potrzeby. Później przechodzicie do głównego tematu zajęć.

• wybierz miejsce projektu

Dostępność szkoły w interesującym Cię terminie znajdziesz na mapie FERIE 2020 z PROJEKTOREM. Skontaktuj się z wybraną szkołą i umów się na projekt.

• zgłoś projekt na platformie.
  • sprawdź możliwości dojazdu na projekt, zrób zakupy materiałów, spakuj się i przygotuj na spotkanie przygody!

Projekty feryjne trwają 4 lub 5 kolejnych dni roboczych. Długość zajęć organizowanych przez studentów to 5 godzin lekcyjnych dziennie. Na jednego wolontariusza nie może przypadać więcej niż 10 uczniów. Na czas realizacji projektów feryjnych szkoła zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie, nierzadko też dodatkowe atrakcje w regionie.

Jako wolontariusz realizujący projekt nie jesteś w roli wychowawcy, nie musisz mieć książeczki zdrowia ani zaświadczenia o ukończeniu kursu wychowawcy kolonijnego.

„PROJEKTOR - wolontariat studencki” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Zgłoszenie odbywają się poprzez stronę.

Więcej informacji znajduje się na stronie.