Program stażu w Thomson Reuters

Interesujesz się dziennikarstwem? Potrafisz pisać i znasz języki obce? Aplikuj do programu stażowego w Thomson Reuters - największego na świecie multimedialnego dostawy wiadomości.

CO? – program stażu w Thomson Reuters
APLIKACJA DO: 28 lutego 2022 r.

O INICJATYWIE
Reuters poszukuje ambitnych, energicznych absolwentów i studentów ostatniego roku studiów z doskonałą znajomością języków obcych do udziału w trzymiesięcznym stażu w redakcji wiadomości w Gdańsku.

Wybrani kandydaci będą pracować w szybkim tempie w międzynarodowym środowisku, bezpośrednio z zespołami redakcyjnymi, które publikują powiadomienia o najważniejszych wydarzeniach w korporacjach, piszą krótkie historie o największych firmach w największych gospodarkach Europy oraz tłumaczą wiadomości międzynarodowe.

Program staży letnich rozpocznie się w czerwcu 2022 r., choć organizator jest elastyczny w tym aspekcie.

W ramach oferty:

• płatny, trzymiesięczny staż w globalnej agencji informacyjnej w zespole tekstowym,
  • dynamiczne, międzynarodowe, zróżnicowane środowisko pracy,
  • możliwość dołączenia do największego newsroomu Reutersa w Europie,
  • możliwość współpracy z innymi dziennikarzami z całej Europy,
  • nauka i szkolenia w miejscu pracy, z dostępem do zasobów Uniwersytetu Thomson Reuters,
  • mentoring przez cały okres stażu.

Reuters jest największym na świecie multimedialnym dostawcą wiadomości. Firma założona w 1851 r., jest zobowiązana do przestrzegania Zasad Zaufania, czyli niezależności, uczciwości i braku stronniczości. Dzięki niezrównanemu zasięgowi w ponad 16 językach i codziennemu docieraniu do miliardów ludzi na całym świecie, Reuters dostarcza wiarygodnych informacji, które umożliwiają podejmowanie mądrych decyzji.

Kandydaci muszą płynnie posługiwać się językiem angielskim i znać w stopniu komunikatywnym co najmniej jeden dodatkowy język europejski. Najbardziej pożądane języki: francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski, rosyjski, węgierski, włoski, turecki oraz języki nordyckie (norweski, szwedzki lub duński).

Dodatkowe atuty:

• duże zainteresowanie dziennikarstwem i/lub rynkami finansowymi,
  • doskonałe umiejętności pisania i komunikowania się; umiejętności  tłumaczeniowe będą dodatkowym atutem,
  • dbałość o szczegóły, umiejętność szybkiego i dokładnego przetwarzania danych i faktów,
  • chęć uczenia się i współpracy z innymi,
  • gorące pragnienie, by być na bieżąco z informacjami.

Aplikacja odbywa się poprzez stronę.

Termin składania podań upływa 28 lutego 2022 r.