Program staży wakacyjnych w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Jesteś młody, ambitny i pragniesz pogłębić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego? Interesują Cię szeroko pojęte stosunki międzynarodowe, militarne oraz pozamilitarne aspekty bezpieczeństwa i legislacji? Weź udział w programie staży wakacyjnych w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie.

CO? – Program staży wakacyjnych w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
APLIKACJA DO: 23 kwietnia 2017 r.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego już po raz dziesiąty organizuje projekt Wakacyjnych Staży Studenckich.

Proponowany przez BBN od 2008 r. program umożliwia młodzieży zdobycie bezcennego doświadczenia oraz sprawdzenia się w działaniu w instytucji, wykonującej zadania bezpośrednio dla Prezydenta RP.

Na egzamin, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów zaproszonych zostanie kilkudziesięciu wybranych w procesie rekrutacyjnym. Jednym z wymogów, umożliwiającym udział w procesie kwalifikacyjnym jest średnia ocen uzyskanych w czasie studiów na poziomie powyżej 4,0. Egzamin będzie się składał z pisemnego testu wiedzy i rozmowy kwalifikacyjnej.

Laureaci X edycji WSS przez miesiąc będą mieli możliwość pracy z analitykami BBN w wybranych przez siebie komórkach: Departamencie Analiz Strategicznych, Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, Departamencie Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego oraz w Archiwum. Studentom mieszkającym poza Warszawą, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pokryje koszty zakwaterowania w Domu Studenckim Akademii Sztuki Wojennej.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – polski urząd realizujący powierzone przez Prezydenta RP zadania w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Program nastowiony jest na studentów uczelni publicznych i niepublicznych, którzy ukończyli drugi rok studiów pierwszego stopnia (są na trzecim roku) lub jednolitych studiów magisterskich, ale nie ukończyli jeszcze 30. roku życia, a których średnia ocen ze wszystkich zaliczonych do tej pory semestrów nie jest niższa niż 4,0 (w skali do 5,00).

Formularz aplikacyjny oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie.

Termin przesyłania aplikacji upływa 23 kwietnia 2017 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)