Program stypendialny GFPS-Polska

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chciałbyś otrzymać stypendium i wyjechać do Niemiec? Dzięki GFPS-Polska jest to możliwe! Przygotuj projekt badawczy, wygraj stypendium i ciesz się semestralnym pobytem za zachodnią granicą!


 

 


CO? – program stypendialny GFPS-Polska
APLIKACJA DO: 31 października 2019 r.


O WYDARZENIU
Stowarzyszenie GFPS-Polska oferuje semestralny pobyt w Niemczech m.in: w Berlinie, Lipsku, Dreźnie, Akwizganie, Moguncji oraz ponad 20 innych miastach. Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej. W ramach stypendium organizator oferuje nie tylko finansowanie pobytu, ale również bogaty program kulturalny - w tym dwa obowiązkowe seminaria na początku i końcu semestru, jak i pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy wypełnianiu formalności.


O ORGANIZATORZE
GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób. Środki na organizowane wydarzenia i stypendia stowarzyszenie pozyskuje z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn. 


DLA KOGO?
Program stypendialny jest skierowany do studentów oraz doktorantów wszystkich kierunków, którzy posługują się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie B1.


SPOSÓB APLIKACJI
Wszystkie informacje na temat wymagań, samego stypendium oraz procesu rekrutacyjnego znajdują się na stronie. 

Termin składania wniosków upływa 31 października 2019 r. Wszelkie pytania dotyczące programu należy przesyłać na maila komisja.stypendialna@gfps.pl.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego