Program stypendialny GFPS-Polska

Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej poraz kolejny ogłasza nabór do programu stypendialnego dla studentów oraz doktorantów w Niemczech w semestrze zimowym 2021/22.

CO? – program stypendialny Stowarzyszenia Naukowo-Kulturalnego
w Europie Środkowej i Wschodniej

APLIKACJA DO:  25 kwietnia 2021 r.

O INICJATYWIE
W ramach programu:

• stypendium w wysokości 650 Euro miesięcznie,
  • pomoc w znalezieniu akomodacji w wybranym mieście,
  • wsparcie od grupy lokalnej GFPS oraz kontakt ze społecznością studencką,
  • pokrycie kosztów immatrykulacji na uniwersytecie oraz zapisanie stypendysty na uczelnie,
  • udział w dwóch projektach: na początku i końcu programu stypendialnego (ze względu na sytuację epidemiologiczną projekty te mogą odbyć się online).

GFPS jest działającym od ponad 35 lat Stowarzyszeniem specjalizującym się w międzynarodowych wymianach studenckich.

W programie mogą wziąć udział:

• studenci studiów dziennych (do 26. roku życia) oraz doktoranci (do 30. roku życia) dowolnego kierunku,
  • osoby posługujące się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie B1,
  • osoby zainteresowane przeprowadzeniem projektu badawczego, na wybrany temat (nie musi być związany z kierunkiem studiów),
  • osoby gotowe do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech.

1. Przygotuj plan projektu badawczego.

2. Napisz list motywacyjny – co Cię interesuje i dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś otrzymać stypendium.

3. Wypełnij wniosek oraz skompletuj wszystkie dokumenty – upewnij się, że spełniają one wymogi formalne!

4. Wyślij swoją aplikację na adres komisja.stypendialna@gfps.pl.

Wszystkie informacje na temat programu stypendialnego znajdują się na stronie.

Na zgłoszenia organizator czeka do 25 kwietnia 2021 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)