Program stypendialny L’Oréal

Data wydarzenia: 
4 Marzec, 2019 (Cały dzień) - 30 Kwiecień, 2019 (Cały dzień)
Pokaż w kalendarzu: 
0

Jeśli prowadzisz badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu i jesteś kobietą zgłoś się do programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki, zdobądź stypendium i wypromuj swoje osiągnięcia! Nabór trwa do 30 kwietnia 2019 r. 


CO? - Program stypendialny L’Oréal Dla Kobiet i Nauki
APLIKACJA: od 4 marca do 30 kwietnia 2019 r.


O WYDARZENIU
Celem programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego.

Badaczki mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach:

  • habilitacyjnej,
  • doktoranckiej,
  • magisterskiej,

opisując swój dorobek naukowy oraz plany dotyczące realizacji badań w obszarze m.in. medycyny, biologii, fizyki, chemii, biotechnologii.

16-osobowe Jury pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej spośród najlepszych zgłoszeń wyróżni
6 projektów, przyznając ich autorkom: 3 stypendia habilitacyjne po 35 000 zł, 2 stypendia doktoranckie po 30 000 zł i 1 stypendium magisterskie w wysokości 20 000 zł. Dodatkowo wszystkie stypendystki programu "L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki" otrzymują także stypendia konferencyjne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dzięki którym będą mogły promować swoje osiągnięcia na międzynarodowych konferencjach naukowych na terenie Europy. Oficjalne ogłoszenie stypendystek 19. edycji programu nastąpi podczas uroczystej Gali w Warszawie, która planowana jest na październik.


O ORGANIZATORZE
Program L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki prowadzony jest od 2001 roku. Partnerami programu są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk.


DLA KOGO?
W programie mogą brać udział kandydatki, które mieszkają w Polsce, a w roku wypłacania nagrody nie osiągną 25. roku życia – w przypadku magistrantek, 32. roku życia – w przypadku doktorantek, oraz 40. roku życia – w przypadku habilitantek.


APLIKACJA
Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony internetowej.

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego