Program stypendialny Niemieckiego Bundestagu 2014

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec informuje o kolejnej edycji programu stypendialnego Niemieckiego Bundestagu realizowanego we współpracy z uniwersytetami berlińskimi. Stypendium jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z wewnętrznymi mechanizmami działania niemieckiej polityki.

Stypendium skierowane jest do młodych absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych polityką, których kwalifikacje i osobowość predestynują do objęcia ważnych funkcji w ich rodzinnym kraju.

15-tygodniowy staż w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu jest świetną okazją do poznania niemieckiego systemu parlamentarnego i procesów podejmowania decyzji politycznych oraz doświadczenia z zakresu pracy parlamentarnej. Program stypendium uzupełniają seminaria i wykłady na berlińskich uniwersytetach oraz w niemieckich fundacjach politycznych.

Stypendium obejmuje okres od 1 marca do 31 lipca 2014 roku.

Więcej informacji na stronie.