Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Jesteś młodą kobietą zainteresowaną branżą technologiczną? Skorzystaj z programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" organizowanego przez firmę Intel oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. 


CO? – program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"
APLIKACJA DO: 30 czerwca 2017 r.


O WYDARZENIU
„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem.Organizatorzy pragną pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną także zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.


O ORGANIZATORZE
Intel jest największym na świecie producentem układów scalonych, a także twórcą mikroprocesorów znajdujących się w większości komputerów. 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy to pozarządowa organizacja non-profit działająca od 1998 r. w obszarze edukacji, nauki i wyrównywania szans. Jej głównym celem jest stymulowanie rozwoju potencjału młodych ludzi oraz polskiego i światowego szkolnictwa wyższego.


DLA KOGO?
Program skierowany jest do maturzystek i studentek z najlepszych w Polsce uczelni technicznych i wydziałów ścisłych. Lista uczelni i kierunków znajduje się na stronie. 


SPOSÓB APLIKACJI
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę.  

Na aplikacje organizatorzy czekają tylko do 30 czerwca 2017 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego