Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"

Studiujesz na kierunku technicznym? Szukasz wsparcia finansowego? Zostań stypendystką V edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn"!

CO? – Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"
APLIKACJA DO: 16 czerwca 2019 r.

"Nowe technologie dla dziewczyn"  to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Organizator pragnie pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" organizator rozdysponuje dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2019/2020.

Organizatorami inicjatywy jest Intel - firma technologiczna współtworząca przyszłość nowych technologii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Do udziału w V edycji programu organizator zaprasza maturzystki 2019 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków.
Lista kierunków znajduje się na stronie.

Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę.