Program stypendialny w Niemczech

Pokaż w kalendarzu: 
0

Jesteś zainteresowany studiowaniem w Niemczech? Możesz sobie pomóc. Aplikuj do programu stypendialnego przyznawanego przez GFPS-Polska.
 


CO? – Program stypendialny w Niemczech
APLIKACJA DO: 23 kwietnia 2019 r.


O WYDARZENIU
Wartość stypendium przyznawanego przez GFPS-Polska obejmuje:

  • Miesięczne stypendium w wys. 580 euro.
  • Pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub kwaterze prywatnej.
  • Udział w dwóch czterodniowych seminariach (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt).
  • Z chwilą immatrykulacji stypendyści GFPS stają się pełnoprawnymi studentami.

Stypendium przyznawane jest na okres od października 2019 r. do lutego 2020 r. (na semestr zimowy wg niemieckiego kalendarza akademickiego). GFPS oferuje pobyt na uniwersytetach m. in. w Berlinie, Lipsku, Heidelbergu, Dreźnie, Hamburgu, Monachium, Bremie. 

Oprócz finansowania pobytu stowarzyszenie organizuje dla stypendystów bogaty program kulturalny, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy wypełnianiu formalności.


O ORGANIZATORZE
GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób. Środki na organizowane wydarzenia i stypendia stowarzyszenie pozyskuje z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.


DLA KOGO?
Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.


SPOSÓB APLIKACJI
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń został wyznaczony na 23 kwietnia 2019 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego