Programy stypendialne: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

Jesteś studentem lub absolwentem i marzą Ci się studia w Stanach? A może jesteś doktorantem lub pracownikiem naukowym, który z chęcią przeprowadziłby swoje badania w USA? Jeśli tak, zaaplikuj do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta!

CO? – programy stypendialne Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
APLIKACJA DO: 27 kwietnia 2018 r. – Fulbright Graduate Student Award
15 maja 2018 r.  – Fulbright Junior Research Award
30 maja 2018 r.  – Fulbright Senior Award

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłosiła właśnie nabór na 3 programy stypendialne:

1. Fulbright Graduate Student Award – program przeznaczony dla studentów lub absolwentów, którzy chcieliby uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie studiów drugiego lub trzeciego stopnia w Stanach Zjednoczonych;
  2. Fulbright Junior Award – program przeznaczony dla studentów studiów doktoranckich w polskich uczelniach, instytucjach badawczych lub innych jednostkach naukowych, którzy w jego ramach mogą otrzymać dofinansowanie na wyjazd badawczy do USA;
  3. Fulbright Senior Award – program stypendialny skierowany do pracowników naukowych na realizację własnych projektów badawczych w USA (stypendyści prócz pracy badawczej mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne).

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to organizacja działająca na rzecz rozwijania i wzmacniania współpracy naukowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jej działalność skupia się wokół administrowania w Polsce Programem Fulbrighta, który w naszym kraju obecny jest od 1959 roku – w jego ramach wyróżniający się studenci i absolwenci polskich uczelni, a także doktoranci i pracownicy naukowi mogą liczyć na dofinansowania przeznaczone czy to na rozpoczęcie studiów w USA, czy na prowadzenie badań lub wykładów w wybranych amerykańskich uczelniach.

Komisja jest organizacją non-profit, a jej działalność finansowana jest przez Departament Stanu USA oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o umowę bilateralną.

Programy stypendialne Komisji Fulbrighta skierowane są do wyróżniających się studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych z polskich uczelni, instytucji badawczych lub innych jednostek naukowych chcących podjąć studia lub realizować własne programy badawcze w Stanach Zjednoczonych.

Przesyłanie zgłoszeń dostępne za pośrednictwem strony internetowej:

Więcej informacji dostępnych na odpowiednich wydarzeniach na profilu Fulbright Polska:

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)