Projekt "Bez barier, bez granic"

Chcesz podszkolić swoje umiejętności komputerowe? Weź udział w projekcie "Bez barier, bez granic – szkolenia komputerowe dla osób pracujących z województwa śląskiego – III edycja".

CO? - projekt - "Bez barier, bez granic – szkolenia komputerowe dla osób pracujących z województwa śląskiego – III edycja"

O PROJEKCIE
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie:

„Bez barier, bez granic – szkolenia komputerowe dla osób pracujących z województwa śląskiego – III edycja” realizowanego przez: Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach w partnerstwie z MDDP Akademia Biznesu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

W ramach projektu organizator oferuje następujące formy wsparcia:

Zarządzania obiegiem dokumentów elektronicznych (tekstowych i multimedialnych) w trybie zdalnym (cały cykl szkoleń trwa 24h) :

Przykładowe zagadnienia z kursu w tym zakresie tematycznym:

• system wykonywania czynności kancelaryjnych,
  • jak przyspieszyć obieg dokumentów w firmie i jak prowadzić nowoczesną administrację za pomocą Systemu EZD (Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją),
  • współpraca z innymi – „workflow”,
  • jak poruszać się po E-deklaracje, Internetowe Konto Pacjenta, PUE ZUS,
  • zagadnienia z platformy ePUAP2 (m. in. profil zaufany, dokumentacja, podpisy),
  • jakie jest znaczenie e-podpisu – wykorzystanie oraz konsekwencje jego użycia (kwalifikowalny, zaufany, osobisty)
  • kanały doręczeń elektronicznych oraz platform usług elektronicznych,
  • e-Doręczenia – omówienie założeń rejestru publicznego.

Tworzenie i rozwój rozwiązań chmurowych (cały cykl szkoleń trwa 24h):

Przykładowe zagadnienia z kursu w tym zakresie tematycznym:

• metody zarządzania czasem oraz zadaniami na home office,
  • metody pracy na wspólnych pilkach,
  • zagadnienienia dotyczące cyberbezpieczeństwa,
  • jak się motywować i dyscyplinować,
  • jak zastosować wszystkie metody komunikacji w pracy zdalnej.

Organizacja i zarządzanie pracą zdalną z wykorzystaniem dostępnych technologii i narzędzi (cały cykl szkoleń trwa 24h):

Przykładowe zagadnienia z kursu w tym zakresie tematycznym:

• jakie są rodzaje chmur oraz usług w chmurze,
  • usługi chmurowe – praktyczne zastosowania,
  • możliwe oraz dostępne zabezpieczenia,
  • zarządzanie w chmurze, dostępne programy,
  • monitorowanie w chmurze – na czym polega, dobre praktyki,
  • standardy prywatności i zgodności i ochrony danych.

UWAGA: W przypadku zebrania odpowiedniej liczby uczestników, istnieje również możliwość organizacji szkoleń z innych tematów komputerowych.

Pierwsze terminy szkoleń komputerowych z tematów: zarządzanie obiegiem dokumentów, tworzenie rozwiązań chmurowych są już realizowane. Szkolenia odbywają się w formie zdalnej w czasie rzeczywistym, w grupach 10-12 osobowych, w trybie dziennym lub weekendowym: 3 dni w tygodniu po 8 godzin lub 6 dni po 4 godziny.

Uczestnicy Projektu otrzymają materiały szkoleniowe: podręcznik oraz długopis, notes, teczkę i pendrive, a po ukończeniu szkolenia są zobowiązani przystąpić do egzaminu zewnętrznego (m.in. ECC lub VCC) podnoszącego kwalifikacje zawodowe. Po zakończeniu szkoleń Uczestnicy otrzymują zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia, a po zdanym egzaminie certyfikat potwierdzający nabyte kwalifikacje.
Rekrutacja jest prowadzona w trybie ciągłym. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt przeznaczony jest dla osób, które:

• pracują,
  • są w wieku 18 lat i więcej,
  • mieszkają i/lub pracują na terenie subregionu centralnego województwa śląskiego,
  • nie prowadzą własnej działalności gospodarczej,
  • chcą z własnej inicjatywy wziąć udział w szkoleniach.

UWAGA: Aby uczestniczyć w Projekcie należy spełnić wszystkie ww. kryteria formalne!

Z udziału w Projekcie wykluczone są osoby odbywające karę pozbawienia wolności, z wyjątkiem osób objętych dozorem elektronicznym.

Udział w Projekcie jest BEZPŁATNY. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie.