Projekt "Bezpłatne szkolenia Twoją szansą na rozwój!"

Piąta fala pandemii uderza w rynek pracy, wiele branż dotyka kryzys, a tym samym sytuacja pracowników staje się coraz trudniejsza. Szansą dla tych, którzy muszą się przebranżowić lub podnieść swoje kwalifikacje, może być udział w programie bezpłatnych szkoleń z funduszy unijnych, który właśnie wystartował w województwie śląskim.

CO? – Projekt "Bezpłatne szkolenia Twoją szansą na rozwój!"

O INICJATYWIE
Warunkiem przystąpienia do programu jest przede wszystkim chęć rozwoju. Na zajęciach skorzystają osoby ambitne, zmotywowane i gotowe wziąć sprawy w swoje ręce.

W ramach programu można skorzystać ze szkoleń tematycznych, dotyczących takich zagadnień jak:

• grafika komputerowa (Photoshop),
  • tworzenie stron www,
  • tworzenie aplikacji internetowych,
  • ECDL – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (na poziomach base, standard, advanced).

Wachlarz oferowanych kursów jest bardzo atrakcyjny, w ramach udziału w projekcie „Bezpłatne szkolenia Twoją szansą na rozwój!” można również zapisać się na szkolenia z języka angielskiego (weekendowo poziom B1, B2, z tygodniu A2).

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym lub w porach popołudniowych, dzięki czemu nie koliduje to z porą wykonywania pracy potencjalnych uczestników.

Projekt „Bezpłatne szkolenia Twoją szansą na rozwój!” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Oś priorytetowa XI Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, DZIAŁANIE 11.4.3 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe osób dorosłych. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Bezpłatne szkolenia Twoją szansą na rozwój!” skierowany jest do osób pełnoletnich, pracujących, którzy mieszkają na terenie subregionu centralnego woj. śląskiego lub pracują na terenie subregionu centralnego woj. śląskiego.

Projekt oferuje prostą, zdalną i cyfrową rekrutację, której można dokonać bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć.

Zainteresowanych odsyłamy po więcej szczegółów na stronę projektu.