Projekt "Młodzi aktywni! Rynek pracy czeka na Ciebie"

Młodzi aktywni! Rynek pracy czeka na Was! Darmowe szkolenia, doradztwo i dużo więcej.

CO? - Projekt "Młodzi aktywni! Rynek pracy czeka na Ciebie"

O PROJEKCIE
Projekt "Młodzi aktywni! Rynek pracy czeka na Ciebie" realizowany jest na terenie całego województwa śląskiego. Skierowany jest do młodych osób od 18 do 29 roku życia poszukujących pracy na intensywnie zmieniającym się rynku pracy.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych osób, które wchodzą na rynek pracy, zaraz po maturach. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój).

W ramach oferty:

1. bezpłatne szkolenia zawodowe. Osoba po szkoleniu nabywa nowe, praktyczne umiejętności oraz certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe.
  2. bezpłatna pomoc, dzięki spotkaniom z doradcami zawodowymi, pośrednikiem pracy i coachem. Dzięki temu młodzież ma niepowtarzalną szansę na określenie swojego potencjału, na rozwój osobisty i na profesjonalną pomoc w znalezieniu pracy.
  3. uczestnicy projektu otrzymują wsparcie finansowe w ramach stypendium szkoleniowego, które wspomoże ich w utrzymaniu się na czas udziału projekcie.

Wszystko odbywa się całkowicie bezpłatnie.

Kto może się zgłosić:

1. Osoby pozostające bez pracy od 18 do 29 roku życia, które mieszkają na terenie woj. śląskiego.
  2. Osoby, które zakończyły naukę w szkołach, czyli np. tegoroczni maturzyści.
  3. Osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub zostały zmuszone zmienić branżę podczas pandemii.

Szczegóły zawarte są na stronie.

„Młodzi aktywni! Rynek pracy czeka na Ciebie"