Projekt "Od studenta do specjalisty"

Data wydarzenia:
2 Listopad, 2018 (Cały dzień)

Jesteś studentem ostatniego roku studiów? Masz orzeczenie o niepełnosprwaności? Poszukujesz pracy? Projekt "Od studenta do specjalisty" śpieszy z pomocą i oferuje m.in. płatne staże. Aplikacja już trwa!

CO? - projekt "Od studenta do specjalisty"

O PROJEKCIE
Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - „Od studenta do specjalisty – kompleksowy program wsparcia niepełnosprawnych studentów i absolwentów na otwartym rynku pracy”, w ramach pilotażowego programu „Absolwent”. Celem projektu jest wsparcie 150 (50 dla województwa małopolskiego, 50 dla województwa mazowieckiego, 50 dla województwa śląskiego) absolwentów i studentów ostatniego roku studiów w sprawnym wejściu na rynek pracy.

Co oferuje program?:

• diagnozę sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowościowych i środowiskowych;
  • grupowe warsztaty treningu pracy;

W przypadku orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, uczestnik ma ponadto prawo do realizacji poniższych form wsparcia zgodnych z Indywidualnym Planem Działania:

• zaplanowania i wdrożenia indywidualnej ścieżki kariery;
  • wsparcia asystenta rynku pracy;
  • wsparcia trenera aktywizacji;
  • udziału w szkoleniu zawodowym zmierzającym do podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych;
  • realizacji płatnego stażu zawodowego trwającego 4 miesiące;
  • dodatku motywacyjnego na pokrycie kosztów: zakwaterowania, zatrudnienia asystenta osoby niepełnosprawnej, zatrudnienia tłumacza języka migowego, kosztów dojazdu do i z zakładu pracy.

Fundacja Sustinae na co dzień wspiera i aktywizuje zawodowo osoby narażone na wykluczenie społecznie.

Osób, które:

• posiadają aktualne na co najmniej 9-miesięcy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • posiadają status studenta ostatniego roku studiów (I, II stopnia, doktoranckie, podyplomowe) lub posiadają status absolwenta uczelni wyższej uzyskany w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • są bezrobotne, nieaktywne zawodowo lub poszukujące pracy,
  • są gotowe i chętne do wejścia na rynek pracy.

APLIKACJA
Wymagane dokumenty:

• aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • kserokopię dyplomu, świadectwa lub innego dokumentu potwierdzającego tytuł zawodowy lub naukowy,

należy złożyć w biurze Fundacji Sustinae po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie, w Krakowie, ul. Szlak 65, oraz oddziałach Fundacji w Warszawie, ul. Chałubińskiego 8 i w Gliwicach, ul. Świętojańska 5A/11.

Więcej informacji na stronie fundacji.